Africa Eco Race 2018: Ulevalseters zaudē cerības uz uzvaru, Vasiļjevs tās nostiprina

Africa Race 2018

Āfrikas lielā rallijreida ceturtajā 449 km garājā etapā, iespējams, risinājās izšķirīgi notikumi motoklases konkurencē. Potenciālais favorīts norvēģis Pals Anders Ulevalseters (KTM) piedzīvoja tehniskas problēmas, kas viņam faktiski liedz sacensību turpinājumā cīnīties par uzvaru. Savukārt auto konkurencē Krievijas ekipāža Vasiļjevs/Žiļcovs (Mini/T1), lai arī 4. un 5.etapā sastapās ar sīvu konkurenci, spēja izcīnīt uzvaras un palielināt pārsvaru kopvērtējumā.

Ulevalseters 447 km garā 4.ātrumposma veikšanu dēļ problēmām ar degvielas bāku bija spiests pārtraukt jau pēc pirmajiem 100 kilometriem. Nākamajā dienā viņš gan atkal izgāja uz starta, taču par 4.etapā neveikto distanci ir saņēmis 9 stundu soda laiku.

Savukārt norvēģa sīvākais sāncensis itālietis Paolo Čeči (KTM) 4.etapu aizvadīja veiksmīgi

un nostiprinājās vadībā, jo tuvāko sekotāju portugāli Migelu Anjosu Oliveiru (Yamaha) apsteidza par 8 minūtēm un 52 sekundēm. Trešo vietu ieņēma itāliešu motobraucējs Simone Agazi (Honda), atpaliekot jau 35 minūtes. Ne visai veiksmīgi nostartēja arī kopvērtējuma trešās vietas turētājs portugālis Ruijs Oliveira (Yamaha), līderim zaudējot jau vairāk stundu.

“Navigācija šīnī etapā bija ļoti sarežģīta un bija grūti, taču es nekļūdījos. Mēs kopā ar Anjosu Oliveiru braucām līdz aptuvebi 30 km pirms finiša. Fisiksi jūtos labi, taču esmu vīlies, ka nevarēju cīkstēties  ar Ulevalseteru,” pēc finiša sacīja Paolo Čeči.

Ulevalseters gandarījuma uzvaru guva nākamajā 436 km garājā 5.etapa ātrumposmā, taču atgūt no Čeči viņam izdevās tikai 4 minūtes un 3 sekundes, jo itālietis finišēja otrais. Treāis bija portugālis Anjoss Oliveira (+19;05), kas  viņam vēl vairāk ļāva nostiprināties kopvērtējuma 2.vietā. Kopumā 5.etaps kopā ar pārbraucieniem bija 631 km garš.

“Es startēju kā pēdējais un man bija jautri apstegt konkurentu pēc konkurenta, lai sasniegtu uzvaru. Es vairs necīnos par uzvaru, taču es labi pavadīju laiku,” savu situāciju rallijreidā pēc uzvaras 5.etapā komentēja Ulevalseters.

Moto ieskaitē ierindā palikuši vēl 26 sportisti.

Africa Race 2018_Zhiltsov

Auto konkurencē Vladimiram Vasiļjevam/Konstantīnas Žiļcovam 4.etapā nopietnu konkurenci sastādīja Matē Serandoni/Fabians Lurkvī (LCR buggy). Abas ekipāžas vairākkārt viena otru apsteidza.  Vasiļjevs bija ātrs, taču trīs reizes zaudēja laiku, mainot pārsistus riteņus. Tikmēr Seradoni bagijam distances beigās atteica stūres pastiprinātājs. Frnacūzis bija spiests samazināt tempu un rezultātā par 3 minūtēm un 21 sekundi piekāpās krieviem. Trešo rezultātu sasniedza Paskāls Tomase/Paskāls Laroks (Optimus), finišējot 9,28 minūtes aiz līderiem.

Starp kravas mašīnām pirmie takal bija “Iveco” ekipāža Žerāra De Roja vadībā. Viņi arī piektie absolūti.

Pēdējais Marokas teritorijā – 5.etaps sākās lietainos laika apstākļos, kas ļāva izvairīties no braukšanas putekļos un arī padarīja smiltis mazāk irdenas. Šādos apstākļos Vasiļjeva ekipāža stabili turēja līderpozīciju un finišēja 6;12 minūtes ātrāk nekā sīvie sāncenši Seradoni/Lukvī. Trešo vietu šoreiz guva francūži Patriks Mārtins/Didjē Bigo (Mercedes/T1), gan atpaliekot no līdera 35 minūtes. Ceturtā finišu sasniedza Žerāra De Roja “Iveco” ekipāža.

Africa race 2018-De Roy

“Mēs centāmies, taču neizdevās būt tik pat ātriem kā Vasiļjevs. Taču mēs turpinam cīnīties par uzvaru. Pietuvojušies Mauritānijai mēs esam tikai nedaudz vairāk kā 15 minūtes aiz līderiem,” cerīgs pirms atpūtas dienas bija Seradoni.

Lietuviešu ekipāža Gints Petrus un Povils Valaitis pēc 5.etapa ieņēma 16.pozīciju, bet Latvijas komandas “RE Autoclub” aprūpētā krievu ekipāža Aleksejs Titovs un Andrejs Rusovs ierindaojās tikai 42.vietā un arī savas T2 ieskaites grupas konkurencē ir tikai 3.pozīcijā. Automobiļu konkurencē sacensības turpina 54 tehnikas vienības.

Svētdiena, 7.janvāris Africa Race bija atpūtas diena.

Kopvērtējums pēc 5.etapa

Moto

  1. Paolo Čeči (KTM) – 21:44;13
  2. Migels Anjoss Oliveira (Yamaha) +59;00
  3. Ruijs Olivera (Yamaha) +2:41;30
  4. Martins Benko (KTM) +2:57;09
  5. Džonatans Blekberns (KTM) +3:47;46

Auto

  1. Vasiļjevs/Žiļcovs (Mini/T1) – 17:27;53
  2. Seradoni/Lurkvī (LRC buggy/T1) +16;35
  3. Tomase/Laroks (Optimus/T1) +1:25;02
  4. Remī Vautjērs/Žans Brusī (Optimus/T1) +2:39;39
  5. Žerāra De Roja ekipāža (Iveco/T4) +2:40;43

16. Petrus/Valaitis (Dessert Warrior) +7:54;06

42. Titovs/Rusovs (Ford) +20:31;43