Aleksejs Lukjaņuks turpina dominēt Latvijas rallija čempionātā

Sarma 2013_1.diena 01_Dace Janova

Aizvadīta Latvijas čempionāta 3.posma, rallija „Sarma 2013” pirmā diena – pēc četriem ātrumposmiem vadībā jau „Rally Liepāja-Ventspils” sevi apliecinājušais Krievijas sportists Aleksejs Lukjaņuks. Ātrākais no Latvijas rallistiem – Jānis Vorobjovs – tikai piektais.

Aiz Lukjaņuka divi igauņi – Sīms Plangī un Timmo Korge. Latviešu sportisti savās rokās vismaz ir sagrābuši pirmās trīs vietas vientilta piedziņas automašīnu konkurencē. Ātrākais Ralfs Sirmacis.

Rallija Sarma 2013 dalībniekus un skatītājus pirmajā dienā lutināja fantastiski ziemīgi laika apstākļi, bieza sniega sega un augstas kupenas.

Jau pirmajā ātrumposmā līdera pozīcijas sagrāba Aleksejs Lukjaņuks, kuru cītīgi centās noķert Sīms Plangi un Timmo Korge. Lai arī katrs no igauņiem dienas pēdējos divos ātrumposmos izcīnīja pa vienai uzvarai, ar to bija pa maz, lai atņemtu līdera pozīcijas Aleksejam Lukjaņukam. Viņš otro sacensību dienu uzsāks ar deviņu sekunžu pārsvaru.

Vasilijam Grjazinam, kurš piektdien bija ātrākais shakedown ātrumposmā, neizdevās iejaukties cīņā par līdera vietu,

attiecīgi viņš pēc pirmās sacensību dienas ieņem 4. vietu rallija kopvērtējumā. Ātrākie no latviešiem – Jānis Vorobjovs, Mārtiņš Svilis un Aivis Egle – tieši šādā secībā ir sadalījuši atlikušās vietas pirmajā septiņniekā. Lietuvas čempionāta ātrākie dalībnieki pirmajā sacensību dienā nebija ne tuvu, lai iejauktos cīņā par vietu pirmajā septītniekā. Ātrākais no lietuviešiem pēc aizvadītajiem četriem ātrumposmiem ir Dominiks Butvils – viņš šobrīd ieņem desmito pozīciju, zaudējot rallija līderim minūti un nedaudz vairāk kā divas sekundes, bet spēcīgais Švēds bija spiests izstāties tehnisku problēmu dēļ jau pēc pirmā dopa.

Latviešu rallija fani īpaši var priecāties par cīņu vientilta piedziņas automašīnu konkurencē. Tajā pārliecinoši ātrākie ir latviešu sportisti. Toni un ātrumu šoreiz nosaka Ralfs Sirmacis, kuru ļoti aktīvi cenšas panākt Emīls Blūms un Nauris Bruņinieks. Sirmacim pirmajā dienā izdevies panākt vairāk kā astoņpadsmit sekunžu pārsvaru.

Svētdien, otrajā rallija dienā sportistiem jāveic vēl seši ātrumposmi. Otrajā dienā rallija čempionāta dalībniekiem pievienosies arī rallijsprinta ekipāžas.

Sarma 2013_1.diena 02_Dace Janova

Sarma 2013_1.diena 03_Dace Janova