Alonso oficiāli apstiprināts par «McLaren» pilotu

Italy F1 GP Auto Racing

«McLaren» F1 komanda ir oficiāli apstiprinājusi, ka tai pievienojies divkārtējais pasaules čempions spānis Fernando Alonso. Viņa komandas biedrs būs 2009. gada pasaules čempions Džensons Batons.

Šo pārmaiņu rezultātā uz rezervistu soliņa izrādījies dānis Kevins Magnusens, kurš aizvadītajā sezonā tik daudzsološi debitēja Pirmajā formulā. 2015. gadā viņš būs «McLaren» testu pilots.

«Pievienojos «McLaren» komandai ar lielu entuziasmu. Es saprotu, ka labu rezultātu sasniegšanai, iespējams, būs nepieciešams laiks. Aizvadītā gada laikā esmu saņēmis vairākus ļoti vilinošus piedāvājumus. Taču «McLaren» vadība jau pirms gada uzrunāja mani, aicinot iesaistīties komandas jaunajā projektā ar «Honda» dzinējiem, kas savulaik nodrošināja tās dominanci F1,» atzīstas Alonso.

Jau ziņots, ka šīs sezonas izskaņā «McLaren» pārtrauca sadarbību ar ilggadējo dzinēju piegādātāju «Mercedes», lai atsāktu draudzību ar «Honda». Laika posmā no 1988. līdz 1991.gadam šī savienība atnesa četrus pasaules čempiona titulus.

Un, kā izteicies «McLaren» komandas vadītājs Rons Deniss,

vienības rīcībā ir labākais pilotu tandēms F-1 čempionātā.

Raidsabiedrība BBC vēsta, ka Alonso noslēdzis atvērta tipa līgumu uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt vēl par vienu. Tas nozīmē – ja nākamsezon «McLaren» neveiksies, spāņu pilots gan būs tiesīgs komandu atstāt. Savukārt Batons, visticamākais, pagaidām pagarinājis līgumu tikai uz vienu sezonu.