Alūksnes rallijsprintā uzvar Vorobjova ekipāža

2014-01-18 12-52-58_1

Sestdien (18.01.) norisinājās „Rally Alūksne 2014”, rallijsprinta Latvijas atklātā čempionāta 1. posms.

Sacensību rītā Alūksne pārsteidza skatītājus ar -18 grādu salu, spožu ziemas sauli un ledainas sarmas klātiem kokiem.

Astoņus ātrumposmus garās sacensības noslēdzās ar Jāņa Vorobjova/Andra Mālnieka uzvaru. Vorobjovam šī bija jau trešā uzvara četrus gadus notiekošajā Alūksnes rallijā.
Otrajā vietā ar 57,92 sekunžu deficītu ierindojās Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis. Trešā A-4WD Open klasē finišēja Krievijas ekipāža Igors Bulancevs/Marina Daņilova.

Tā kā Vorobjova ekipāža startēja arī rallijsprinta ieskaitē, viņi pirmie arī rallijsprinta 4WD Open klasē. Otrie šeit Edijs un Kārlis Bergmaņi, bet trešie Rolands Mēnesis/Jānis Lagzdiņš(visi ar Mitsubishi Lancer).

Rallijsprinta 4WD klasē pirmo vietu izcīnīja Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš (Audi 80),  otrie klasē Ints Jeršovs ar stūrmani Gintu Bērzi, trešie Edgars Piļka un Igors Sidorovs (abi ar Subaru Impreza).

2WD Open klasē uzvarēja Emīls Blūms/Reinis Vilsons (Honda Civic Type R). Šī ekipāža saņēma arī sacensību ātrākajai divu riteņu piedziņas auto ekipāžai paredzēto „Rally Alūksne” atbalstītāju piešķirto naudas balvu 1000 eiro apmērā.

Otro vietu, startējot ar „Ford Fiesta R2” pagājušās sezonas Okartes Autosporta akadēmijas zaļajās krāsās un parādot patiešām stabilu sniegumu, izcīnīja 15 gadīgais brits Džošs Kornvels. savukārt trešā vieta Ričardam un Jāni Vīksnām.

A-2WD Open speciālbalvu nopelnīja Zigurds Kalniņš ar stūrmani Renāru Salaku (BMW), savukārt Klasikas ieskaitē – Atis Ozoliņš/Jānis Bokalders (BMW E30sport).

2014-01-18 11-36-34_1

Rallijsprinta 1600 klasē pirmie Jānis Cielēns/Salvis Rambols, aiz viņiem Kristaps Lācis/Armands Ziemelis, trešā vieta Laurim Bērziņam ar Mārtiņu Indriksonu (visi ar VW Golf).

Sarežģītajos Alūksnes puses ātrumposmos nepaveicās 12 ekipāžām,

kurām sacensībās finišēt neizdevās. Īpaši viltīgs izrādījās sacensības pirmais un trešais ātrumposms ar nosaukumu „Gubernators”, kurā izstājās vairākas ekipāžas, tostarp arī igaunis Sīms Plangi – nopietns pretendents uz godalgotajām vietām.