„Ampera” gatavs titula aizstāvēšanai Montekarlo „zaļajā” rallijā

Opel Ampera_Monte-Carlo Rallye

„Opel” ar elektropiedziņas auto „Ampera” otro reizi piedalīsies starptautiskajā Montekarlo alternatīvo enerģiju rallijā „Rallye Monte-Carlo des Énergies Nouvelles”. Pēc pagājušajā gadā izcīnītās uzvaras un vēl trijām ekipāžam pirmajā desmitniekā, šoreiz uz starta stāsies astoņas „Ampera” komandas.

Monako Autoklubs jau 14.reizi rīkotais alternatīvo dzinēspēku rallijs sāksies 21.marta un trīs dienas vēlāk finišēs Monako. Šogad sacensību programmā uzmanība vēl vairāk tiks veltīta braukšanas efektivitātei.

Rallija mērķis ir paveikt konkrētu distanci ar nemainīgu ātrumu un iespējami mazāku enerģijas resursu patēriņu.

Lai piedalītos sacensībās, automobiļi CO2 nedrīkst izdalīt vairāk par 115 g/km. Gala vērtējumā tiek ņemts vērā automašīnas svars, CO2 emisiju daudzums un enerģijas resursu patēriņš. „Rallye Monte-Carlo des Énergies Nouvelles” ir vecākais autosporta pasākums alternatīvo dzinējspēku pārvietošanās līdzekļiem. Jau 1890.gadā dibinātais Monako Autoklubs to organizē kopš 1995. gada.

„Ampera” ir pirmais Eiropas autoražotāja (ātrāk ieviestais dvīnis „Chevrolet Volt” uzskatāms par Amerikas autobūves bērnu) ikdienas lietošanai piemērotais elektriskais automobilis un Eiropā vislabāk pārdotais elektriskais sedans (kopumā visvairāk pārdotais “Nissan Leaf” ir hečbeks). 16 kWh litija jonu baterija darbina „Ampera” 150 ZS elektromotoru. Atkarībā no ceļa seguma, braukšanas tehnikas un temperatūras, 40 līdz 80 km var veikt ar pilnībā uzlādētu bateriju, izmantojot tikai elektrisko motoru un neradot kaitīgās emisijas. Garāku distanču veikšanai kalpo benzīna dzinējs, kas darbojas kā ģenerators, nodrošinot automašīnai elektrību.

„Ampera” elektriskā vilkmes sistēma nodrošina 370 Nm griezes momentu un paātrinājumu no nulles līdz 100 km/h aptuveni 9 sekundēs. Automašīnas elektroniski ierobežotais maksimālais ātrums ir 161 km/h.

Birkas: , ,