Andra Dambja trešais mēģinājums Paikspīkā var atnest sensāciju

Pikes Pieak 2015 01

Inženiera Andra Dambja komandas trešais piegājiens leģendārajās Pikes Peak International Hill Climb (Kolorado štats, ASV) kalnā braukšanas sacensībās, iespējams, var atnest sensāciju. Komanda ziņo, ka kvalifikācijā Latvijā būvētais elektriskais sacīkšu auto “eO PP03” ar ASV mītošo jaunzēlandiešu pilotu Rīsu Millenu pie stūres uzrādījis labāko laiku.

Iepriekš notikušajos treniņos Paikspīkas trases pirmajā un otrajā sektorā Millens (attēlā augšā) ar „eO PP03” bijis ātrākais 31 dalībnieka konkurencē – sektoru veikšanas laiks attiecīgi 1:36:807 un 2:10,357. Pirmajā sektorā slavenais japāņu braucējs Nobuhiro Tadžima ar paša būvēto elektroauto „Tajima E-Runner Concept1” ticis apsteigts par deviņām, otrajā par 11 sekundēm.

Savukārt trešdien, 24.jūnijā trases augšējā 5,16 jūdzes garajā sektorā aizvadītajos divos kvalifikācijas braucienos Latvijā būvētais auto atkal pārliecinoši uzrādījis labākos rezultātus. Turklāt par 6 sekundēm esot labots līdzšinējais trases šī sektora rekords, teikts komandas paziņojumā.

Pikes Pieak 2015 02

Pirmajā kvalifikācijas braucienā otro labāko rezultātu sasniegušais Tadžima apsteigts par 19,64, bet otrajā braucienā pārsvars pār tuvāko konkurentu Džefu Zvārtu ar “Porsche 911″ izrādījies 20,979 sekundes.

Atgādināsim, ka

divi iepriekšējie Paikspīkas iekarošanas mēģinājumi „Drive eO” komandai nebija īpaši sekmīgi.

Debijā 2013.gadā pašmāju pilots Jānis Horeliks ar oriģinālas konstrukcijas „eO PP01” piedzīvoja avāriju, bet pērn ar uz sērijveida elektroauto „Tesla” bāzētu „eO PP02” finišs kalna virsotnē padevās pieticīgs.

Pērn gan Andris Dambis arī nesolīja neko vairāk par finišu, uzsverot, ka galvenais ir auto tehnisko risinājumu pārbaude. Domājams, ka šogad

ļoti pareizs solis ir bijis pieredzējušā pilota Rīsa Millena piesaistīšana.

Panākuma gadījumā tas gan mazinās Latvijas vārda skaļu izskanēšanu pasaules mediju ziņās, toties Dambja uzņēmumam var atnest ievērojamus ieguvumus.

Piebildīsim, ka šajās dienās kvalifikāciju aizvadīs vēl citu klašu braucēji, bet kopējais dalībnieku skaits uz 93. Pikes Peak International Hill Climb visās auto kategorijās ir 73 dalībnieki, kā arī 65 dalībnieki ar dažādu kategoriju motocikliem un kvadracikliem.

Sacensību galvenie notikumi Paikspīkā risināsies svētdien, 28.jūnijā.