Ar Baldiņa un Baumaņa uzvarām noslēgusies NEZ rallijkrosa sezona

Nez_rx_1

Sestdien, 26. jūlijā sporta kompleksā 333 norisinājās rallijkrosa Ziemeļeiropas zonas (NEZ) čempionāta izšķirošais posms. Divās no četrām ieskaites klasēm uzvarētāju laurus plūca latvieši – Ronalds Baldiņš triumfēja pilnpiedziņas „NEZ Supercar” klasē, tikmēr Artis Baumanis izcīnīja uzvaru priekšpiedziņas „NEZ Super 1600” klasē.

Kopumā sacensībās četrās individuālajās ieskaites grupās, kā arī komandu ieskaitē piedalījās tikai 32 dalībnieki. Tomēr pārstāvētas bija septiņas valstis – Dānija, Krievija, Lietuva, Norvēģija, Somija, Zviedrija un Latvija.

Prestižākajā pilnpiedziņas „NEZ Supercar” klasē, aizvadot stabilas sacensības, saspringtā cīņā triumfēja Baldiņš. Finālsacīkstē viņam tikai 0,832 sekundes zaudēja krievu autosportists Romans Stepaņenko, bet trešajā vietā finišēja vēl viens latvietis – Lauris Unāms. Viņš piedzīvoja notikumiem bagātas sacensības – pirmās kvalifikācijas kārtas braucienā Unāma automašīna apgāzās, tomēr pēc šī kūleņa viņš spēja turpināt braucienu un veiksmīgi finišēt.

Savukārt Baumanis demonstrēja stabilu sniegumu un izcīnīja uzvaru piekšpiedziņas „NEZ Super 1600” klasē.

„NEZ 2000” klasē ātrākais bija Kristians Sandmo no Norvēģijas, bet „NEZ Open” uzvarētāja lauri viņa tautietim Olas Froshaugam.

Komandu vērtējumā visvairāk punktus ieguva Latvijas komanda,

otrajā vietā atstājot Norvēģiju, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena – Lietuvu.

Nez_rx_3

„Autoeksperts Zvaigžņu Kausā”, kur ar tehniski līdzvērtīgām „VAZ” markas mašīnām piedalījās dažādas nacionālā autosporta zvaigznes – Haralds Šlēgelmilhs, Reinis Nitišs, Andis Neikšāns, Konstantīns Calko un Ivars Vasaraudzis –, par uzvarētāju kļuva rallijkrosa pasaules čempionāta dalībnieks un viens no favorītiem Nitišs. Otrajā vietā finišēja Šlēgelmilhs, savukārt trešajā – Ivars Vasaraudzis.

“Mums bija dots ļoti maz laika, lai sarīkotu šādas starptautiskas sacensības, tomēr ceru, ka neskatoties uz dažiem organizatoriskiem misēkļiem un karsto laiku, skatītāji atcerēsies šo kā lielisku rallijkrosa sestdienu. Esmu ļoti apmierināts ar trīs nedēļu laikā izveidotajām trases grunts sekcijām, kas spēja izturēt sacensību slodzi un līdz pat finišam bija augstā kvalitātē,” tā pasākuma nobeigumā sprieda rīkotāja pārstāvis Haralds Šlēgelmilhs. „Sacīkstes arī apstiprināja prognozes, ka trase ir ātra un tehniski sarežģīta. Īpašs gandarījums bija saņemt pozitīvas uzslavas gan no dalībniekiem, gan Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) novērotāja, kurš atzina, ka trase atbilda izvirzītajām prasībām un ka tai ir izaugsmes potenciāls nākotnē.”