Ar traģisku avāriju noslēdzas Harju rallijs

9BA31D32FE6E61F09D9D5D99EAE00E4867B315DA5FCAED9050CC3B153596DBBB

Sestdien, 30. maijā ar traģisku negadījumu sacīkšu pēdējā ātrumposmā, kur bojā gāja trīs skatītāji, noslēdzies “Harju Rally” – Igaunijas čempionāta trešais posms.

Avārija notika aiz S-veida līkumam sekojoša tramplīna, kur pagaidām nenoskaidrotu apstākļu dēļ mašīnas vadību zaudēja un lielā ātrumā no ceļa nokūleņoja Sandera Seppa/Anta Ūstalu vadītais “Renault Clio”. Mašīna ietriecās skatītāju pūlī, nāvējoši traumējot trīs cilvēkus.

Kā ziņo Igaunijas mediji, bojā gājuši divi aptuveni 30 līdz 40 gadus veci vīrieši, kā arī kāda 25 gadus veca sieviete. Organizatori ir apstiprinājuši, ka negadījumā cietušie un bojā gājušie cilvēki drošības noteikumus nav pārkāpuši,

proti, atradušies zonā, kur ir atļauts uzturēties skatītājiem.

Pēc traģiskā nelaimes gadījuma rallija pēdējais ātrumposms tika atcelts un uzvarētāju apbalvošanas ceremonija nenotika.

Seppa ekipāža pirms avārijas atradās vadībā savā klasē. Pēc mediķu pārbaudēm tika secināts, ka braucēji negadījumā nav cietuši.

Uzvaru “Harju Rally” izcīnīja Latvijas komandas ASRT pilots Sīms Plangi, kurš šobrīd ir arī Latvijas čempionāta līderis. Starp citu, viņš vadību pārņēma tikai pēdējā ātrumposmā pēc tam, kad izstājās tā brīža līderis Rolands Murakas.

Neviena Latvijas ekipāža Harju rallijā nepiedalījās.