Arī „Ferrari” atrāda jauno F-1 raķeti – „F138”, tas gan neesot galīgais variants

Ferrari F138 02

„Ferrari” F1 komanda piektdien, 1.februārī savā bāzē Maranello prezentēja jaunās sezonas sacīkšu mašīnu ar modeļa apzīmējumu „F138”.

Prezentācijas ceremonija sākās ar īsu, bet lakonisku videoklipu, kurā tika demonstrētas dažādas balvas, kas tikušas izcīnītas ar „Ferrari” sērijveida (ja tā tās var uzdrīkstēties dēvēt) mašīnām un citām dažādās nominācijās nopelnītām itāļu kompānijas balvām. Pēc tam uz skatuves kāpa F1 komandas vadītājs Stefano Domenikali un stādīja priekšā žurnālistu auditorijai 2013.gada sezonas sacīkšnieku „F138”, uzsverot to, ka mērķis joprojām ir visaugstākais, proti, cīņa par pasaules čempiona titulu un, starp citu, arī par Konstruktoru kausu.

Mašīnas modeļa numurā apvienoti divi skaitļi – pirmie divi cipari ir atsauce uz gadu, bet pēdējais norāda uz dzinēja cilindru skaitu. Kā redzams kompānijas oficiāli izplatītajos attēlos, „Ferrari” jaunajam sacīkšniekam vairs nav pagājušā gada modelim raksturīgā „deguna” pakāpienveida lauzuma. Patiesībā gan tas joprojām ir, taču nomaskēts ar speciālu uzliku.

Informācija liecina, ka „F138” ir iepriekšējās šasijas „F2012” evolūcija, kas tikusi pilnveidota „Toyota Motorsports” aerodinamiskajā tunelī Ķelnē.

Tā rezultātā konstrukcijai veiktas dažādas nelielas modifikācijas, kā arī uzstādītas vairākas jaunas detaļas.

Komandas tehniskais direktors Pets Frajs klātesošajiem atklāja: „Šī mašīna, ko jūs redzat prezentācijā ir tikai sagatavošanas pusceļā. Jūs redzēsiet, ka uz pirmajām sacīkstēm mēs atvedīsim pavisam citu mašīnu – tai būs daudz jaunu konstruktīvu risinājumu. Galvenais, pie kā strādājam ir aerodinamika.”

„Ferrari” komandu šosezon tieši tāpat kā pērn pārstāvēs Fernando Alonso un Felipe Massa.