Arī “Tartu Rally” uzvar Sīms Plangi, mūsu Jānis Vorobjovs trešais

Rally Tartu 2015

Aizvadītajā nedēļas nogalē (26.-27.09.) Tartu apkaimē, Igaunijā notika Tartu Rally 2015, kas pirmo reizi šo sacensību vēsturē bija arī Latvijas rallija čempionāta posms. Uzvaru svinēja mājinieki Sīms Plangi/Mareks Sarapū ar N4 grupas “Mitsubishi Lancer Evo X”, kuri bija ātrākie piecos no desmit rallija ātrumposmiem. Labakā no Latvijas ekipāžām izrādījās Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (N4, Mitsubishi Lancer Evo X), kuri absolūtajā vērtējumā kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Tartu Rally bija sportistu plaši apmeklēts, jo visās klasēs kopumā uz starta stājās vairāk nekā 80 ekipāžas no Baltijas valstīm, Krievijas, Ukrainas un vēl citām zemēm.

Mūsu pašreiz ātrākā rallija ekipāža Vorobjovs/Mālnieks ralliju uzsāka it kā rezervēti, pirmajos divos ātrumposmos uzrādot vien astoto un 15.rezultātu. Tad sekoja uzvaras divos nākamajos ātrumposmos un spraiga cīņa arī rallija turpinājumā, kas ļāva sasniegt 3.vietu rallija absolūtajā vērtējumā.

Vorobjovs/Mālnieks

Tikai sacensību otrajā daļā tā pa īstam ‘ieskrējās’ arī rallija uzvarētāji Plangi/Sarapū, kuri uzvarēja piekto un visus četrus pēdējos ātrumpsomus, kopsummā par 38,6 sekundēm apsteidzot savus tautiešus Muraku/Adleru (N4, Mitsubishi Lancer Evo X). Atgādināsim, ka Plangi augusta nogalē triumfēja arī Rally Kurzeme.

Vorobjova ekipāža līderiem zaudēja minūti un 32,4 sekundes.

Rallija vadībā līdz pat 8.ātrumposmam gan atradās cita igauņu ekipāža Rainers Auss/Simo Koskinens (N4, Mitsubishi Lancer Evo IX), taču ātrumkārbas defekta dēļ viņi vairs nevarēja iziet uz 8.ātrumposma starta. Augstajā ceturtajā vietā, tikai dažas sekundes piekāpjoties Vorobjovam, ierindojās cita Latvijas ekipāža Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons (Mitsubishi Lancer Evo IX), piektie un sestie attiecīgi palika mūsu J.Berķis/E.Čeporjus (N4, Mitsubishi Lancer Evo IX) un Mārtiņš Svilis/I.Pūķis (N4, Mitsubishi Lancer Evo X).

Berķis/Čeporjus

Plangi/Sarapū līdz ar to šogad izcīnīja jau septīto uzvaru arī Latvijas rallija čempionāta ieskaitē un ir kļuvuši par jaunajiem Latvijas čempioniem. Savukārt Lielkājis sev nodrošināja uzvaru Latvijas čempionāta LRC1 ieskaitē, izcīnot savu pirmo čempionu titulu rallijā.

Tikmēr mūsu ekipāža Sirmacis/Šimins izcīnīja uzvaru starp R2 klases braucējiem (absolūti 13.vieta) un LRC3 klasē, nostiprinot čempionāta līderpozīcijas. Uz otro no ceturtās vietas pirmajā dienā pakāpās Volvers/Joerands, savukārt trešo vietu starp R2 braucējiem izcīnīja Nikolajs Grjazins.