Atklājas pretrunas „McLaren” skaidrojumos par Alonso avāriju

McLaren_crash_1

Eksperi apšauba „McLaren” F1 komandas sniegto komentāru, kas skaidro Fernando Alonso svētdien Barselonā piedzīvotās avārijas cēloni.

Pirmkārt, nevar neizraisīt aizdomas fakts, ka „McLaren” preses dienestam bija vajadzīgas 28 stundas, lai sagatavotu notikušā oficiālo skaidrojumu.., ar ko turklāt tā tika nosaukta par pavisam ikdienišķu avāriju.

Otrkārt, fotogrāfs Hordi Vidāls ir publicējis attēlu, kas atspēko „McLaren” apgalvojumu, ka mirkli pirms zaudēja kontroli pār sacīkšu mašīnu Alonso esot, šķērsojot betona iekšmalu, „nogriezis” līkumu. Komandas paziņojumā bija norādīts, ka tā rezultātā vēja brāzma pakļuva zem mašīnas un sagrieza to.

Vidāla uzņemtajā attēlā redzams, ka

Alonso vadītā formula, izbraucot pieminēto līkumu, atrodas trases vidū.

Turklāt Vidāls noliedz arī faktu, ka tajā brīdī trasē pūtis spēcīgs vējš.

Treškārt, itāļu „La Gazzetta Dello Sport” publicējusi kāda vārdā nenosaukta F1 inženiera komentāru: „Modernās F1 mašīnas, uz brīdi zaudējot aerodinamisko piespiedējspēku, var kļūt nevadāmas. Taču tas var tagadīties tikai, braucot nopietnā ātruma režīmā, nevis tādā ātrumā, ar kādu tobrīd brauca Alonso.” Atgādināsim, ka aiz viņa braucošais Sebasjans Fetels tūdaļ pēc avārijas paziņoja, ka spāņu pilota vadītā „McLaren” ātrums nebija lielāks par 150 km/h, un šo faktu nav noliegusi arī viņa komanda.