Atskaņas no „Rally Liepāja-Ventspils” – iespaidos dalās Feldmaņa un Sviļa ekipāža

Feldmanis Jesse_Liepaja_Ventspils 01

Nedēļas nogalē notikušais rallijs „Liepāja-Ventspils” ilga veselas trīs dienas un tā ietvaros tika aizvadīts gan Eiropas čempionāta 2.posms, gan izcīnītas cīņas divos posmos Latvijas čempionātā. Daži no rallistiem iespaidos nolēmuši dalīties ne tikai ģimenes un draugu lokā…

„Ļoti labi, ka pie mums notiek tāda līmeņa sacensības! Tā kā iepriekšējos šīs ziemas rallijos bija sanācis nobraukt pamaz, bija sakrājušās mazlietotas riepas, ko nolēmām izmantot šajā sacensībā. Pirmajā dienā šķita, ka viss ir kārtībā, bet otrajā dienā pamanījām, ka riepu dēļ sākam zaudēt laiku. Piedevām vēl garajā ātrumposmā pazuda bremzes! Tika izdarīts secinājums – ziemā pat ar mazlietotām riepām vairs nekad nebrauksim”, iespaidos dalās pilots Jānis Feldmanis.

„Centāmies braukt ātri un stabili, bez liekām sānslīdēm, pietaupot riepas. Šī stratēģija attaisnojās. Otrās dienas beigās nedaudz pacīnījāmies ar dzesēšanas problēmām, bet pateicoties mehāniķu darbam no sestdienas uz svētdienu, auto dzinējs sacīksti izturēja. Liels paldies organizatoriem par teicamu sacensību, Latvijā parasti tā izbraukties nedabū”, tā otrs pilots Mārtiņš Svilis.

„Prieks par sasniegtajiem rezultātiem, un īpašs prieks par to, ka tieši mūsu jaunā ekipāža uzvarēja šīs sezonas čempionāta pirmās sacensības pirmajā ātrumposmā! Patīkami arī, ka finišā izrādījāmies ātrāki par labu un pieredzējušu braucēju ar pasaules līmeņa tehniku”, priecājas Sviļa stūrmanis Ivo Pūķis (aiz Sviļa ekipāžas abos LRČ posmos palika Raimonds Kisiels ar „MINI JCW RRC”).

Latvijas rallija čempionāta trešais posms, rallijs „Sarma” Gulbenē un Apē risināsies jau 23.un 24. februārī.

Atgādinām, ka Latvijas čempionāta pirmajā posmā Feldmaņa ekipāža ierindojās otrajā vietā R4 klasē. Toties svētdien 2.posmā, Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse (augšējā attēlā) pārējiem izrādījās nenoķerami, un uzvarēja ne tikai klasē, bet arī absolūti.

Arī „ADUGS” ekipāža Mārtiņš Svilis un Ivo Pūķis pēc ne pārāk veiksmīga sezonas sākuma Alūksnes rallijā un izstāšanās jau pirmajā dopā Lietuvas „Halls Winter rally”, rallijā „Liepāja-Ventspils” ir aizvadījuši labu sacīksti. Abos LRČ posmos Svilis/Pūķis izcīnīja pirmās vietas visplašāk pārstāvētajā A+ klasē.

Abu dažādās ieskaites klasēs startējušo ekipāžu savstarpējā bilance kopvērtējumā uzskatāmā par neizšķirtu, jo 1.posmā ātrāki bija Svilis/Pūķis, bet 2.posmā Feldmanis/Jesse. Sviļa ekipāža abos LRČ posmos absolūtajā vērtējumā bija 3.vietā, bet Feldmaņa ekipāža vispirms septītie, tad pirmie.

Feldmanis/Jesse (Mitsubishi Lancer Evo X)

Svilis/Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo VIII)