Augstākā tiesa izbeidz ilgās tiesvedības. Kandavas kartinga trase atsāk pilnvērtīgu darbību

Publicitates foto 2

Pēc vairāk nekā piecu gadu ilgas absurdu tiesas procesu un iesniegumu cīņas Augstākā tiesa noraidījusi pēdējo kasācijas sūdzību pret Kandavas kartinga trases īpašniekiem SIA “Kartodroms”, kas ļauj trasei uzsākt pilnvērtīgu darbību, medijiem ziņo trases pārstāvji.

Kopš trases rekonstrukcijas 2008.  gadā trases īpašnieki bijuši nepārtraukti iesaistīti tiesas procesos, kuru iniciatore bijusi viena un tā pati privātpersona no Rīgas. Tiesvedību un vairāk nekā  500 dažādu sūdzību un iesniegumu mērķis bija trases darbības traucēšana un slēgšana.

Kurzemes vienīgās kartingu trases īpašnieki sadarbībā ar Kandavas novada pašvaldību sola šogad trasi izmantot pilnā mērā jau no pavasara, gan organizējot dažādus pasākumus Kandavas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, gan rīkojot dažādu mērogu iesācēju, amatieru un profesionāļu sacīkstes. Trase pilnībā atbilst visām attiecīgo Latvijas normatīvo aktu prasībām.
SIA Kandavas kartodroms pārstāvis Ģirts Ļaudaks: “Pēc pēdējiem tiesas lēmumiem, kas trasei bijuši labvēlīgi, sāk atgriezties ticība Latvijas tiesu sistēmai. Beidzot varēsim fokusēties uz kartingu sportu un domāt par attīstību, nevis juridisku problēmu risināšanu. Šogad organizēsim vairākas aizraujošas sacīkstes. Jau pavasarī būs Edgara Skultes kauss, organizēsim arī Lemānas četru stundu izturības sacensības, nākotnē plānojam trasē atgriezt arī Rotax Nordic Challenge sacīkstes. Ikdienā trase būs atvērta ikvienam interesantam, kurš vēlēsies izmēģināt aizraujošu izklaides braucienu ar kartingu.”

Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede: “Vēlos pateikties vairāk nekā 5500 Kandavas un arī citu Latvijas novadu iedzīvotājiem, kuri atsaucās un parakstīja atbalsta vēstuli kartinga trases darbības atjaunošanai, kas palīdzēja šo vietu un kartinga sportu mūsu novadā saglabāt. Trase katru gadu piesaista aptuveni 15 000 tūristu mūsu pilsētai. Līdz ar juridisko labirintu taisnīgām beigām paredzam, ka Kandava kļūs vēl populārāka un pievilcīgāka kā brīvdienu un atpūtas galamērķis ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu tūristiem.”

Kandavas kartodroms ir kartingu trase, kas atrodas Kandavas pilsētā, Jelgavas ielā 16, un tika uzbūvēta 1972. gadā. 2008. Gadā trase tika pilnībā renovēta – pārveidota tās konfigurācija un ieviestas izmaiņas atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Šobrīd tā ir labākā kartinga trase Baltijas valstīs. Rekonstrukcijas projekta autors ir Hermans Tilke, vairāku Formula 1 trašu projektu izstrādātājs. Investīcijas kartingu trases renovācijā sasniedza vairāk nekā 1 707 000 eiro. Trases teritorijas kopējā platība ir 4,45 hektāri, garums – 1012 m, platums – 8 m.

PLĀNOTĀS SACENSĪBAS 2020. GADA VASARAS SEZONĀ:

1.05.2019. Kandavas Domes kauss

13.06.2019. LČ/PK/LRMC 2

3.10.2019. Kandava LeMans DD2 4H

TIESVEDĪBAS

Kandavas kartodroma trases darbība tikusi traucēta, sākot no 2008. gada. 2008. gadā privātpersona Elza Freiberga zemesgrāmatā nostiprināja īres tiesības uz nenoteiktu laiku uz palīgceltnēm, kas atrodas Priežu ielā 10, blakus kartodroma trasei Kandavā, un sāka iesniegt sūdzības dažādās valsts iestādēs, pamatojoties uz it kā paaugstinātu trases trokšņu līmeni. E. Freiberga pati gan dzīvo Rīgā, kur arī ir oficiāli deklarēta, savukārt trases apkārtnē esošie iedzīvotāji par trokšņu līmeni nav sūdzējušies.

Vairāku gadu garumā trases īpašnieki veikuši neskaitāmus trokšņu mērījumus, saņemti vairāki atzinumi no R&D Akustikas, Latvijas Akustiķu apvienības un arī Vācijas speciālistiem, ka trokšņi trasē nepārsniedz gada vidējos atļautos robežlielumus, kas noteikti Ministru kabineta (MK) noteikumos. Tomēr E. Freiberga, izmantojot nepilnības tiesību normās, kas regulē trokšņu līmeni sporta bāzēs, kā arī MK noteikumus, kas ir plaši interpretējami, turpināja regulāri kaitēt trases darbībai. Tiesvedību un dažādu iesniegumu rezultātā trase vairākkārt arī slēgta apmeklētājiem.