Austrijas GP pārāks atkal Rosbergs

image2.img.1024.medium

F1 pasaules čempionāta 8. posmā, Austrijas GP izcīņā, kas aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Špīlbergas trasē, jau trešo uzvaru pēdējos četros posmos izcīnīja „Mercedes” pilots Niko Rosbergs.

Lieki teikt, ka Austrijas posmā atkal pārliecinoši dominēja „Mercedes” sudraba bultas.

Austrijas GP iesākās ar diezgan dramatisku avāriju, kur sadūrās divu pasaules čempionu Fernando Alonso un Kimi Raikonena sacīkšu mašīnas. Abas sākotnēji saķērās, bet pēc tam Alonso vadītais „McLaren” burtiski uzbrauca virsū somu pilota „Ferrari”. Abi bija spiesti izstāties, taču sadursmē nopietnus savainojumus neguva. Trasē uzreiz izbrauca drošības mašīna, bet tikmēr vadību bija pārņēmis Rosbergs, kurš jau pirmajos līkumos iemanījās apdzīt komandas biedru un kvalifikācijas uzvarētāju Luisu Hamiltonu.

image1.img.1024.medium

Britu pilots cītīgi sekoja sacīkstes līderim, bet kā trešais visai drošā attālumā turējās „Ferrari” pilots Sebastjans Fetels.

Iespēja apdzīt Rosbergu Hamiltonam radās „pitstopu” laikā, taču viņš to neizmantoja – vācietis trasē atgriezās pirmais, savukārt viņa sāncensim par tehniskās zonas pārkāpšanu tika piespriests piecu sekunžu sods.

„Pitstopos” atkal pinās „Ferrari” komanda,

kā rezultātā Fetels savu šķietami drošo trešo pozīciju bija spiests atdot Felipem Masam.

Sacīkšu izskaņā Hamiltons tā arī vairs nespēja apstrīdēt Rosberga pretenzijas uz uzvaru. Nedaudz vairāk kaislību valdīja otrajā ešelonā, kur Fetels izmisīgi mēģināja tikt garām Masam, taču brazīlietis šajā cīņā izrādījās pārāks, nopelnot šosezon pirmo iespēju kāpt uz goda pjedestāla.

image4.img.1024.medium

Pēc astoņiem aizvadītiem posmiem Hamiltona pārsvars pār Rosbergu kopvērtējumā ir sarucis līdz desmit punktiem. Trešajā vietā – jau 39 punktu atstatumā – atrodas Fetels. Tikmēr Raikonena ceturtajai vietai bīstami pietuvojušies abi „Williams” braucēji Masa un Botass.

Austrijas GP rezultāti:

  1. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) 1.30:16,930
  2. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) +8,8
  3. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams-Mercedes”) +17,6
  4. Sebatjans Fetels (Vācija, „Ferrari”) +18,2
  5. Valteri Botass (Somija, „Williams-Mercedes”) +53,6
  6. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India-Mercedes”) +64,1
  7. Pastors Maldonado (Venecuēla, „Lotus-Mercedes”) +1 aplis
  8. Makss Verstapens (Nīderlande, „Scuderia Toro Rosso-Renault”) +1 aplis
  9. Serhio Peress (Meksika, „Force India-Mercedes) +1 aplis
  10. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing-Renault”) +1 aplis