Austrumeiropas drifta čempionāts Biķernieku trasē jau šonedēļ

eedc

Jau šajā nedēļas nogalē, 3. maijā, Rīgā norisināsies „Prestigio EEDC” piektās sezonas atklāšanas posms.

Dalību sacīkstēs apstiprinājuši ne tikai labākie Latvijas drifteri, bet arī Eiropas mēroga zvaigznes: mazliet trakais polis Pāvels Trela, ukraiņu pilots Aleksejs Golovņa un somu braucējs Juha Rintanens.

Tā kā braucēji arī šogad sacentīsies par ātrāko Biķernieku trases iemetiena rekordu, šovs solās būt interesants. Pagājušajā gadā EEDC posma ietvaros ātrākais veiksmīgais iemetiens izdevās Gvido Elksnim, kurš sānslīdi sāka pie 156 km/h. Vēl ātrāks iemetiens ar 162 km/h padevās Elvijam Ķezim, tomēr viņa mēģinājums beidzās ar iespaidīgu avāriju pirmā līkuma sienā.

Organizatori parūpējušies ne tikai par sportistu ērtībām, bet arī par skatītāju izklaidēm. Visi interesenti  uz lielā ekrāna varēs vērot katra braucēja ātrumu teju visas trases garumā. Lai pārliecinātu interesentus par pasākuma apmeklēšanu, organizatori sola, ka skatītājiem pašiem būs iespēja izbaudīt dirfta ātrumu, sēžoties blakus kādam no spēcīgākajiem Austrumeiropas pilotiem, jo no tribīnēm tiks izlozēti vairāki skatītāji, kuri sacensību starplaikā tiks izvizināti ar PRO klases drifta auto.

Prestigio EEDC pirmais posms Rīgā iesāksies ar treniņiem, kas piektdien, 2. maijā, norisināsies no 14:00 līdz 19:00, savukārt sacensību atklāšana sestdienā paredzēta 14:00. Ieejas biļetes cena sestdienas sacensībām būs 10 eiro, bet bērniem līdz 16 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieejas biļete maksās vien 5 eiro. Ieejas tehniskajā parkā maksās 20 eiro, kur skatītāju ērtībām būs uzstādītas tribīnes.

Pēc Latvijas posma „EEDC” šogad paredzēti vēl pieci posmi, kas notiks Baltkrievijā, Lietuvā, Ungārijā, Polijā un Čehijā.