„Autoplius Fast Lap” jauno sezonu atklās 17. maijā

1_Fast lap2013

Arī šogad, turpinot tradīciju, Lietuvas kolēģi atsāk sezonu braukšanā pa apļa trasi, rīkojot „Fast Lap 2014”.

Sacensību atklāšana norisināsies 17. maijā Lietuvā „Nemuno žiedras” trasē. Nākamais posms tiks aizvadīts 23. jūnijā Pērnavā „Auto24Ring” jaunizbūvētajā trasē, kas šī gada sacensību laikā būs vēl vairāk uzlabota ar drošības zonām un papildus izveidotām skatītāju zonām. Tieši šo trasi vairākums sportistu, kuri ikgadus startē sacensībās, ir īpaši iecienījuši.

Viens no “Autoplius Fast Lap” posmiem katru gadu notiek arī Latvijā.

Šogad par ātrāko apļa laiku sportisti mērosies spēkiem 26. jūlijā Biķernieku trasē.

Pērn par galveno laureātu visā sacīkšu sērijā kļuva tieši latviešu braucējs Mareks Matvejevs, kurš ar savu „Lotus Exige 1999” pārstāvēja PRO2500 klasi. Pagājušajās sezonas „Fast Lap” no Latvijas censoņu rindām piedalījās pavisam 19 braucēji. Jācer, ka šogad skaits tikai augs.

8_Fast lap2013

Kā jau ierasts, ceturto un arī pēdējo šīs sezonas „Autoplius Fast Lap” lietuvieši rīkos savā zemē, atgriežoties „Nemuno žiedras” apļa trasē, kas atrodas netālu no Kauņas. Sacensību noslēgums ar vērienīgu pasākumu tiks aizvadīts pašā vasaras izskaņā – 30. augustā.

Sacensībās paredzēti četri posmi „Time Attack”, „Race”, „Drift un „Show Off”. „Time Attack” sacīkstēs piloti tiek iedalīti divās klasēs – “Street” un “Pro”. Šobrīd “Pro” sastāvā pieteikušies skaitliski vairāk dalībnieku, nekā “Street” klasē, liecinot, ka spēkrati ar katru gadu tiek aprīkoti labāk un drošāk, un tas, protams, priecē organizatorus. Individuālās „Drift” sacensības šogad ieviestas kā jaunums, kas nozīmē – lielākas izklaides iespējas skatītājiem. Interesentiem būs iespēja, ne tikai redzēt spēkratus trasē, bet arī aplūkot tos tuvumā braucēju zonā.

Sportisti šajā sezonā tiek iedalīti četrās jaunās klasēs: R1600, R2000, NA2000 un Turbo2000. Elites grupas braucēju vidū kā sīvākie konkurenti tiek salīdzināti mūsu Mareks Matvejevs un lietuvietis Jonass Poškus ar „Mitsubishi Lancer EVO VIII 2003”, kurš pagājušogad palika otrajā pozīcijā. Atkal iegūt čempiona titulu Marekam Matvejevam varētu traucēt arī Vitas Bilinsks ar „Mitsubishi Lancer EVO VIII„ un Andrius Firants ar „Honda S2000”.

4_Fast lap2013

„Fast Lap” pirmo reizi tika rīkots 2009. gadā, kad braucēju skaits un arī apmeklētāju ieinteresētība bija salīdzinoši neliela. Pirmajā gadā sacensības tika aizvadītas divās, bet 2010. gadā – jau visās trijās Baltijas valstīs. Ar katru gadu pasākuma popularitāte tikai pieauga: 2011. gadā sacīkstēs braukšanā pa apli piedalījās 104, 2012. gadā – 134 un 2013. gadā – 156 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Lielbritānijas un Somijas. Šogad organizaroti sola vēl vairāk dalībnieku un skatītāju, tātad arī izklaides iespēju.

2_Fast lap2013