“Autoplius Fast Lap” Lietuvas braucēji izaicina pretiniekus Rīgas posmam Biķerniekos.

35_Autoplius_fast_lap_Lithuania_17.05

Viens no lielākajiem amatieru autosporta festivāliem Lietuvā “Autoplius Fast Lap”, kas savā zemē pulcē vairāk kā četrus tūkstošus skatītāju, 26. jūlijā iegriezīsies arī Latvijā, Biķernieku trasē. Lietuviešu braucēji meklē pretiniekus Rīgas posmam, lai izaicinātu viņus cīņā tādās disciplīnās kā “Time Attack” un “Race”.

“Time Attack”

Šogad tieši “Time Attack” disciplīna ir visneparedzamākā vietu sadales ziņā. Pirmajā posmā, kas norisinājās Lietuvā, par “Pro” klases uzvarētāju kļuva Andrjus Firants ar savu iespaidīgo “Honda S2000”, kam dota pat iesauka “Anahonda”, ņemot vērā auto vizuālo tēlu. Tikmēr “Autoplius Fast Lap” trīskārtējais uzvarētājs Jons Poskus ar 700 zirgspēku “Mitsubishi Lancer Evo VIII” sacensību pat neuzsāka, jo radās problēmas ar auto dzinēju.

8_Autoplius_fast_lap_Lithuania_17.05

Otrais šī gada posms norisinājās Igaunijā “Auto24Ring” jaunizveidotajā trasē, kurā situācija bija tieši pretēja – kamēr Jona Poskus dominēja citu braucēju vidū, Andrjusa Firanta “Anahondas” turbodzinējs sāka dūmot, tāpēc viņš bija spiests izstāties.

Pagājušajā gadā galvenos laurus “Autoplius Fast Lap” plūca tieši braucējs no Latvijas – Mareks Matvejevs.

Diemžēl, šogad viņš bija spiests atteikties no dalības šajās sacensībās.

Arī mazākajā “Street” klasē “Time Attack” disciplīnā sagaidāmi pārsteigumi. Lietuviešu braucēji ar nepacietību gaida Rīgas posmu, kad varēs sacensties ar latviešiem ātrākā apļa laika uzstādīšanā. Lai motivētu braucējus “iet uz pilnu banku”, viens no sacīkšu atbalstītājiem “Michelin” piesolījis vērtigu specbalvu “Pro” klases braucējiem.

“Race” disciplīnā iet karsti

“Race” distance kļūst aizvien populārāka sāncenšu un, protams, arī līdzjutēju starpā. Šogad ir sasniegts jauns dalībnieku rekords – jau pirmajā „Autoplius Fast Lap” posmā Lietuvā, šajā disciplīnā piedalījās 47 piloti.

Kombinētajā “Turbo2000” un “NA2000” klašu grupā ir trīs līderi – Paņevežas autosporta kluba biedri Ugņus Ziedavičs, Nerijos Urbonavičs un Gitis Vaituļonis, kuri stūrē “Evo” un “STI” sacīkšu mašīnas, kas attīsta jaudu no 450 līdz 500 zirgspēkiem. Tomēr šo trīs dalībnieku grupu cenšas izjaukt pilots no Viļņas – Mindaugs Rickevičs ar savu “BMW E30 M3”.

Savukārt “R1600” un “R2000” grupā līderos ir divi sīvi sāncenši un tajā pašā laikā draugi Deividas Sakalausks un “Kumho Baltic Challenge” pilots Mantas Neverdausks. Pirms nākamā posmā Rīgā līderus tabulā šķir vien četri punkti.

45_Autoplius_fast_lap_Lithuania_17.05

 “Autoplius Fast Lap” komanda sola skatītājiem draudzīgu pasākumu

Līdz šim ir aizpildītas 73 vietas „Time Attack” sacīkstēs un 38 „Race” disciplīnā. Programma sāksies ar treniņa braucieniem 9:00. Pirmā „Time Attack” grupa startēs plkst. 11:50, un pārdrošie „Race” braucēji karsēs trasi no plkst. 14:10. Kopā būs četri „Race” starti un 8 „Time Attack” sesijas. Pasākums noslēgsies plkst. 18: 30 ar apbalvošanu.

Līdzjutēji un interesenti varēs brīvi apmeklēt sacīkšu dalībnieku parku – redzēt iespaidīgos spēkratus, runāt ar pilotiem un fotografēt. Organizatori aicina šogad pēdējo reizi izmantot iespēju  skatītājiem pasākumu apmeklēt bez maksas.

Lai pasākums atbilstu visām drošības prasībām, to uzraudzīs ugunsdzēsēju un neatliekamās palīdzības ekipāžas, kā arī profesionāli latviešu trases uzraugi.

55_Autoplius_fast_lap_Lithuania_17.05