Autošosejas Lietuvas posmā uzvar Jānis Vanks

0806151306-baltic-touring-cars-kauna

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar aizraujošām cīņām “Nemuno Žiedas” trasē Kauņā noslēdzies autošosejas Baltijas čempionāta otrais posms. Šī posma ietvaros tika aizvadītas izturības čempionāta (BEC 4H) otrās sacīkstes, kā arī “Kumho Challenge” Nacionālajā klasē.

Divās sacīkšu dienās sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 sportisti no piecām valstīm.

Kā pirmie uz starta pulcējās četru stundu izturības Baltijas čempionāta dalībnieki. Starp 17 komandām pirmās vietas ieguvēji tikai noskaidroti tikai pēdējā aplī. Sāpīgu neveiksmi, izslīdot no trases pirmspēdējā aplī, piedzīvoja tābrīža līderi “Bauer Racing”, tādējādi uzvaru uzdāvibnot “Rotoma Racing” Komandai. Trešā finišā bija vēl viena lietuviešu vienība „KAUKAS”, taču, saņemot piecu apļu sodu, tai nācās samierināties ar vien ceturto vietu. Bet trešo izcīnīja “Hellios Sport Pirelli – Key Point”. Diemžēl abi latviešu grupējumi – “Flash Racing” un “Alfa Club Racing”– tehnisku iemeslu dēļ braucienu nebeidza.

Kā nākamie sacentās “KUMHO Challenge” klases braucēji. Īpaši spraigi tika aizvadītas cīņas Latvijas “Nacionālās klases” ieskaitē. Latviešu braucējs Jānis Vanks, kuram čempionāta pirmais posms Igaunijā iesākās ar izstāšanos, Kauņas trasē spēja izcīnīt uzvaras abos braucienos. Otrajā vietā ar vienādu punktu skaitu ierindojās Gatis Drēviņš un Garijs Rožkalns, tomēr otrā vieta šoreiz tika Drēviņam, kurš bija uzrādījis ātrāku apļa laiku.

Baltijas čempionāta “S1600” klasē piedalījās tikai divi dalībnieki,

un šajā duelī par uzvarētāju kļuva Kristaps Mietulis.

“Ar posmu esmu ļoti apmierināts. Treniņu laikā atklājām, ka no ātrumkārbas tek eļļa, ko neizdevās novērst, bet kopumā sacīkstes noritēja ļoti labi. Abi braucieni tika aizvadīti perfekti un šoreiz viss izdevās kā plānots. Ceru, ka neveiksme pirmajā posmā neliegs cīnīties par sezonas uzstādīto mērķi – Nacionālās klases čempiona titulu,” pēc sacīkstēm komentēja Jānis Vanks, kurš jau ir divkārtējais Nacionālās klases vicečempions.

0806151306-nacionala-klase

“Baltic Touring Car” un “Baltic Open” klasēs arī otrajā posmā uzvarētāja tituls tika lietuviešu sportistam Daiņum Matiošaitim, kurš apsteidza Ernestu Globiti un rallija braucēju Ramūnu Čapkausku. Pirmo vietu “BTC 2” klasē izcīnīja Andrjus Jasionausks, savukārt “BTC 1” klasē, kur tehnisku iemeslu dēļ nepiedalījās pirmā posma uzvarētājs Juliuss Skirmants, par uzvarētāju kļuva cits lietuvietis – Roberts Auksciuns. Pēdējā sacīkšu aplī aizdegās lietuviešu sportista Martina Griškas mašīna, tomēr viņa rezultāts tika ieskaitīts, līdz ar to attiecīgi uzvara “GTO” klasē.