Bahreinā atkal triumfē Hamiltons

f1-bahrain-gp-2015-lewis-hamilton-mercedes-amg-f1-team

F1 pasaules čempionāta ceturtajā posmā, Bahreinas GP kārtējo uzvaru izcīnīja „Mercedes” pilots Luiss Hamiltons, savukārt Kimi Raikonens priekšpēdējā aplī atņēma otro vietu Niko Rosbergam.

Kvalifikācijā tāpat kā visos līdz šim aizvadītajos F1 posmos ātrākais bija Hamiltons. Taču viņa komandas biedrs Rosbergs Bahreinā bija spiests startēt no trešās pozīcijas, jo par viņu ātrāks izrādījās Sebastjana Fetels ar „Ferrari”.

Hamiltons startēja ļoti pārliecinoši, tūdaļ izvirzoties vadībā. Turpretim Rosbergu putekļu mākonī atstāja ne tikai Fetels, bet arī otrs „Ferrari” braucējs Kimi Raikonens. Tomēr vācu pilots spēja izmantot „Mercedes” pārākumu un drīz vien tikt garām Raikonenam, bet astotajā aplī – arī Fetelu.

Diemžēl šī nebija Rosberga diena…

Jau pirmajā riepu maiņā „Ferrari” apspēlēja „Mercedes”, un Fetels atkal izrādījās priekšā. Arī otrajā „pitstopā” atkārtojās līdzīgs scenārijs, proti, Rosbergs palika aiz Fetela. Taču „Mercedes” pilots uzsāka tik agresīvu presingu, ka beigu beigās piespieda Fetelu kļūdīties – trases pēdējā līkumā viņš izbrauca ārpus trases, kur sabojāja mašīnas priekšējo antispārnu, tādēļ nācās vēlreiz doties boksos, lai to nomainītu. Tas arī izslēdza viņu no turpmākas cīņas līderu grupā.

Savukārt Raikonena sacīkšu inženieris bija izvēlējies citādāku stratēģiju. Pirmajā riepu maiņā viņš ieguva cietāka sastāva riepas, ar ko varēja ilgāk atrasties trasē un tādējādi uz kādu laiku nonākt brauciena vadībā. Tiesa, vēlāk viņa ātrums samazinājās, un 17 apļus pirms beigām somu pilotam nācās doties otrajā „pitstopā”. Pēc tā viņš atgriezās trešajā pozīcijā aiz abām „sudraba bultām”. Taču tad jau ar mīkstākām riepām viņš sāka negaidīti strauji deldēt Rosberga pārsvaru, līdz pāris apļus pirms finiša bija viņu panācis. Un priekšpēdējā aplī vācietis liktenīgi kļūdījās – viņš pārāk dziļi iegrieza līkumā, izbraukdams ārpus trases, ko nekavējoties izmantoja turpat aizmugurē esošais Raikonens.

„Mercedes” komanda uzreiz pēc sacīkstēm paziņoja, ka abiem tās pilotiem pēdējos apļos radušās problēmas ar bremžu sistēmu, un Rosbergs saņēma personisku atvainošanos no sava sacīkšu inženiera.

Hamiltonam šī ir trešā uzvara pēc četriem šosezon aizvadītajiem posmiem, savukārt Raikonens kāpa uz goda pjedestāla pēc 26 sacīkstes ilguša pārtraukuma.

Bahreinas GP rezultāti:

  1. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) 1.35:05,809
  2. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +3,380
  3. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +6,033
  4. Valteri Botass (Somija, „Williams-Mercedes”) +42,957
  5. Sebatjans Fetels (Vācija, „Ferrari”) +43,989
  6. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing-Renault”) +1:01,751
  7. Romēns Grožāns (Francija, „Lotus-Mercedes”) +1:24,763
  8. Serhio Peress (Meksika, „Force India-Mercedes”) +1 aplis
  9. Daņils Kvjats (Krievija, „Red Bull Racing-Renault”) +1 aplis
  10. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams-Mercedes”) +1 aplis