Baku nākamgad tomēr nebūs F1 posms

Baku_1

Azerbaidžānas galvaspilsētai nākamsezon rīkot F1 sacīkstes tomēr neuzticēs. Baku varētu debitēt Lielo autosacīkšu pasaules čempionāta kalendārā ātrākais 2016. gadā.

«Man ir prieks oficiāli paziņot, ka esam parakstījuši līgumu par pirmās formulas sacīkstēm 2016. gadā Baku,» teikts pirms pāris dienām izplatītajā Azerbaidžānas jaunatnes un sporta lietu ministra Azada Rahimova paziņojumā.

F1 „Mazais Napoleons” Bernijs Eklstons jau maijā ziņoja, ka ir parakstīta vienošanās par sacīkšu aizvadīšanu Baku ielās nākamajā gadā. Diemžēl kalendārs nav bezizmēra. Nākamgad jau pievienojies F1 posms Meksikā, par ko šonedēļ parakstīts līgums uz pieciem gadiem. Lai kalendārā iekļautu vairāk par 20 posmiem, būtu nepieciešams visu 11 komandu atbalsts, taču

jau iepriekš ir skaidrs, ka lielākā daļa šādu iniciatīvu neatbalstītu.

Starp citu Azerbaidžānas sacīkstes tiks pieteiktas kā Eiropas «Grand Prix». Ar šādu nosaukumu sacensības pēdējo reizi notika 2012. gadā Valensijā, Spānijā. Pirms tam Eiropas «Grand Prix» uzņēmusi Nirburgringa Vācijā, Brendsheča un Doningtona Lielbritānijā, kā arī Heresa Spānijā.