Barselonas posmā atkal priekšplānā „Mercedes” duelis

Mercedes_Spania_gp_2

Šajā nedēļas nogalē notikušajā F1 čempionāta posmā Barselonā ar iespaidīgu dominanci jau ceturto dubultuzvaru pēc kārtas guva „Mercedes” vienības piloti.

Startā „Mercedes” braucēji viegli nosargāja savas pirmās pozīcijas. Labs starts izdevās „Williams” pilotam Valteri Botasam, kurš no ceturtās vietas startā iemanījās ielēkt trešajā pozīcijā, apdzenot Danielu Rikjardo. Tomēr „Red Bull” formula bija jūtami ātrāka, un jau uz boksu apmeklējumu laikā austrālietim izdevās atgūt trešo pozīciju.

Hamiltona un Rosberga „sudraba bultas” diezgan strauji attālinājās no sekotājiem. Jau pirms pirmajiem „pitstopiem” otrais ešelons atpalika vairāk nekā 20 sekundes. Britu pilots sākumā bija iekrājis drošu dažu sekunžu handikapu, taču sacīkstes otrajā daļā Rosbergs ar ātrākām (t.i., cietākām) riepām sāka šo distanci deldēt, pēdējos apļos bīstami pietuvojoties komandas biedram. Taču komandas vadošie stratēģi ar diplomātiskām replikām pa radio aicināja azartisko vācieti atturēties sacīkstes izskaņā no riskantiem manevriem. Beigu beigās atkal pirmais finišēja Hamiltons, izcīnot šosezon jau ceturto uzvaru pēc kārtas un beidzot izvirzoties par pasaules čempionāta kopvērtējuma līderi.

Barselonas posmā „Mercedes” sacīkšu mašīnas bija jau tik ļoti ātrākas par citām, ka

par apli neapdzīti palika tikai četri tuvāk sekojošie konkurenti.

Vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ieņēma „Red Bull Racing” pilots Daniels Rikjardo. Labu sacīksti aizvadīja arī viņa komandas biedrs un aktuālais pasaules čempions Sebastjans Fetels. Pēc problēmām kvalifikācijā un tām sekojušas pārnesumkārbas nomaiņas vācietis bija spiests startēt no 15. pozīcijas. Brauciena laikā veicis pāris apdzīšanas, visvairāk viņš vinnēja uz labi izplānotu boksu apmeklējumu rēķina. Fetels pirmais devās uz pirmo pitstopu, pēc šīs riepu maiņas sērijas pakāpjoties uz pirmo desmitnieku. 12 apļus pirms finiša „Red Bull” pilots bija pacēlies uz sesto pozīciju un panācis turpat priekšā braucošo Kimi Raikonenu, un drīz vien apdzina arī „Ferrari” braucēju. Sacīkšu pēdējos apļos viņam izdevās tikt garām arī Botasam.

Spānijas GP rezultāti:

  1. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) 1.41:05,15
  2. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +0,6
  3. Daniels Rikjado (Austrālija, „Red Bull Racing”) +48,9
  4. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing”) +1:16,5
  5. Valteri Botass (Somija, „Williams”) +1:19,0
  6. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +1:27,4
  7. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +1 aplis
  8. Romēns Grožāns (Francija, „Lotus”) +1 aplis
  9. Serhio Peress (Meksika, „Force India”) +1 aplis
  10. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India”) +1 aplis