Baumanis kļūst par Eiropas čempionu rallijkrosā Super1600 klasē, Nitišam atkal nepaveicas SuperCar klases pusfinālā

Jānis Baumanis (foto: Daiga Ormane_AutoMedia.lv)

Itālijā, Frančjakortas trasē 17.-18.oktobrī aizvadīts pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posms. Eiropas čempionāta ieskaitē turklāt šis ralljkross bija pēdējais un kļuva zināmi visi laureāti. Eiropas čempionāta Super1600 klasē Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis nodrošināja čempiona titulu.  Savukārt SuperCar klases pasaules čempionāta priekšpēdējā posmā Reinis Nitišs pēc avārijas pusfinālā startā sasniedza ceturto vietu un finālam atkal nekvalificējās.

Jānis Baumanis uz pēdējo posmu Itālijā devās ar ievērojamu pārsvaru kopvērtējumā, tāpēc viņam, lai nodrošinātu Eiropas čempiona titulu, pietika ar kvalificēšanos pusfinālam, ko mūsu sportists arī pārliecinoši nodrošināja.

Pirmā kvalifikācijas sesija Baumanim nebija veiksmīga un viņš uzrādīja tikai 17.rezultātu. Toties tupinājumā Jānis bija pārliecinošs – pirmā, trešā un otrā vieta, kas summā deva otro vietu, turklāt kvalifikācijas uzvarētājam dānim Ulrikam Linnemanam bija vienāda punktu summa.

Savā pusfinālā Baumanis pārliecinoši uzvarēja, nodrošinot pirmo starta rindu finālbraucienam. Diemžēl fināla pirmajā aplī Baumaņa mašīnas aizmugurē ietriecās paša komandas biedrs Timurs Šigabudinovs, kā rezultātā latvieša auto tika sagriezts par 360 grādiem un palika  brauciena beigās. Turpinājumā Jānis vairs nespēja apsteigt konkurentus un finišēja pēdējais – sestais. Uzvaru pēdējā posmā izcīnīja Jāņa sīvākais konkurents Ulriks Linnemans, Jāņa ‘pāridarītājs’ Šigabudinovs finišēja otrais.

Lai arī Jānim neizdevās skaisti noslēgt čempionātu, tas neietekmēja pārliecinoši izcīnīto Eiropas čempiona titulu.

Jānis Baumanis ir trešais Latvijas autosportists, kurš sasniedzis FIA Eiropas čempiona titulu, pievienojoties Uģim Traubergam (Eiropas autokrosa čempions 2000.gadā) un Reinim Nitišam (Eiropas rallijkrosa čempions šajā pašā Super1600 klasē 2013.gadā).

20151018_4_NITISS_©OlsbergsMSE

Savukārt Reinis Nitišs pasaules čempionāta SuperCar klases ieskaitē Italijā, šķiet, vienīgo reizi šosezon spēja uzvarēt kādā no kvalifikācijas braucienu sesijām, un arī četru sesiju summā (15., 17., 1. un 8.vieta) ar sesto rezultātu iekļuva pusfinālā, kur bija jācīnās ar komandas biedru Andreasu Bakerūdu, Antonu Marklundu, Manfrēdu Štolu, Tordu Linnerūdu un Timiju Hansenu.

Pusfināla brauciens Reinim atkal nebija veiksmīgs, jo latvietis iekļuva sadursmē jau pirmajā līkumā pēc starta un finišā nespēja sasniegt vairāk kā ceturto pozīciju, kas bija par maz, lai kvalificētos finālam. Braucienā uzvarēja Bakerūds. Tikmēr otrā pusfinālā ātrākais izrādījās Johans Kristofersons, atstādams aiz sevis titulēto Peteru Solbergu.

Finālā pirmo uzvaru šogad svinēja Nitiša komandas biedrs Andreass Bakerūds, otrais Kristofersons, bet trešais Solbergs. Kopvērtējumā visiem priekšā joprojām atrodas Solbergs, bet Nitišs saglabāja septīto vietu.

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Pasaules čempionātā atlicis vēl tikai viens posms – novembra beigās Argentīnā.