Baumanis pirmais Eiropā, Nitišs trešais pasaulē

RX_bel_1

Latvijas rallijkrosa braucēji sasnieguši pjedestāla pozīcijas rallijkrosa pasaules un Eiropas čempionāta posmā Beļģijā.

Reiņa Nitiša cīņa pasaules čempionāta „SuperCar” klasē Mitē trasē bija sarežģīta, lielā mērā pirmo divu kvalifikācijas braucienu problēmu dēļ. Pēc četriem kvalifikācijas braucieniem Nitišs ierindojās pieticīgajā 11. vietā, burtiski par mata tiesu nokļūstot pusfinālā. Arī pusfināla brauciens nebija vienkāršs – otrajā līkumā pēc starta Reinis izcīnīja spēka cīņu ar Manfredu Štolu, pēc kā vairākus apļus brauca piektajā vietā. Taču liktenīgas sagadīšanās dēļ mašīnām priekšējo riteņu riepas pārsita divi no brauciena līderiem – Johans Kristofersons un Timijs Hansens –, tādējādi vairs nespējot noturēties savās augstajās vietās. Tā rezultātā aiz pusfināla uzvarētāja Tomasa Heikinena finišēja abi „OlsbergsMSE” komandas biedri Andreass Bakerūds un Nitišs.

RX_bel_2

Finālā, startējis no trešās rindas, Reinis pēc pirmā līkuma aizbrauca pēdējā pozīcijā. Tomēr pareizā brīdī veikts Džokera aplis un ātrs, stabils brauciens ļāva uzlabot pozīcijas un beigu beigās finišēt trešajam.

Pirms viņa sacīksti beidza vienīgi Heikinens un Peters Solbergs.

Pēc trijiem aizvadītiem posmiem Nitišs pasaules čempionāta kopvērtējumā atrodas sestajā vietā, tomēr līdz otrajai pozīcijai viņam šobrīd pietrūkst tikai 12 punkti. Vadībā joprojām Solbergs.

„Super 1600” klasē Jānis Baumanis aizvadīja sarežģītu cīņu, četru kvalifikācijas braucienu summā ierindojoties otrajā vietā aiz dāņa Ulrika Linnemana. Cīņa par pirmajām pozīcijām noritēja starp četriem braucējiem – labus rezultātus demonstrēja arī krievi Ņikita Misjuļa un Timurs Šigabudinovs, kā arī Magnuss Bergsjobrendens.

Baumanis uzvarēja savā pusfinālā, pārliecinoši sasniedzot finālu. Tikmēr savā pusfinālā neveiksmi piedzīvoja Linnemans, bet citi galvenie konkurenti nokļuva finālā. Izšķirošajā braucienā Baumanis sīvā cīņā ar Misjuļu guva uzvaru, finišā apsteidzot krievu braucēju par 0,4 sekundēm. Trešajā vietā francūzis Andrea Dibūrs.

JBaumanisBEL

„Super 1600” klasei līdz šim aizvadīti divi Eiropas čempionāta posmi. Pēc pirmā posma Portugālē, kurā Jānis guva trešo vietu, viņš bija kopvērtējuma līderis, bet Beļģijā pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem palielināts vēl vairāk.

Nākamais pasaules rallijkrosa čempionāta posms norisināsies jau pēc nedēļas Lielbritānijā, Lidenhilas trasē. Savukārt Baumaņa „Super 1600” klases nākamā cīņa notiks tikai jūlija Sākumā Zviedrijā. Tomēr Jānis piedalīsies arī Lidenhilas sacīkstē, kur debitēs „SuperCar” pasaules čempionātā.