Baumanis trešajā vietā, Nitišs netiek tālāk par pusfinālu

17267311375_1b31d7fb94_o

Šajā nedēļas nogalē Montalegres trasē Portugālē norisinājās rallijkrosa pasaules un Eiropas čempionāta pirmais posms, kur piedalījās arī mūsu Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

Pirmajā posmā dalībnieku skaits vēl bija salīdzinoši neliels – “SuperCar” klasē uz starta izgāja 21, bet “Super 1600″ klasē – 18 braucēji.

Sestdien “SuperCar” klasē tika aizvadīti divi no četriem kvalifikācijas braucieniem. Reinis Nitišs pirmajā sērijā ierindojās devītajā, bet otrajā – 11. vietā. Savukārt divās svētdienas kvalifikācijas kārtās attiecīgi 13. un 11. vietu. Četru braucienu summā Reinis ierindojas visai pieticīgajā 11. vietā, kas viņam ļāva ieņemt vienu no beidzamajām vakancēm pusfinālā. Atiecīgi pusfinālu Reinim vajadzēja uzsākt no neizdevīgās pēdējās starta rindas un cīnīties ar slaveno norvēģi Peteru Solbergu, komandas biedru Andreasu Bakerūdu, un trim zviedriem – Pēru Andersonu, Matiasu Ekstromu un Robinu Larsonu.

Trim konkurentiem dodoties Joker aplī, Nitišs gan izvirzījās trešajā vietā, taču pēc paša veiktā Jokera atkrita uz pēdējo sesto vietu un līdz finišam spēja apsteigt vien Larsonu, tādējādi finišēja piektais, kas liedza ceļu uz finālu. Uzvarēja Solbergs, aiz sevis atstājot Bakerūdu un Andersonu. Otrā pusfināla labāko trijnieks bija zviedri Johans Kristofersons un Timijs Hansens, kā arī francūzis Davī Žannejs.

Finālā asfalta sacīkšu speciālists Kristofersons triumfēja pār Solbergu, bet trešo vietu ieguva Hansens.

“Portugālē guvām apstiprinājumu, cik daudz spēcīgu konkurentu ziemas periodā pievienojušies pasaules čempionātam, un katram no viņiem ir paši augstākie mērķi. Tas nozīmē, ka šī būs ļoti aizraujoša sezona, kurā katrs kvalifikācijas brauciens var izšķirt sacensību rezultātu,” pēc sacensībām rezumēja Reinis Nitišs.

Nākamais Pasaules čempionāta posms jau pēc nedēļas tiks aizvadīts Vācijā, Hokenheimas trasē.

Daudz labāk veicās Jānim Baumanim “Super 1600″ klasē.

17059908377_7d2c078509_o

Sestdien viņš bija ātrākais visās trijās kvalifikācijas sērijās, pārliecinoši izvirzoties vadībā. Svētdien atlikušajā kvalifikācijas braucienā viņš ierindojās ceturtajā vietā, joprojām tomēr saglabājot līderpozīcijas četru braucienu summā.

Pusfinālu Baumanis beidza kā trešais. Un arī “Super 1600″ finālbraucienu nobeidza, ierindojoties godpilnajā trešajā vietā aiz ungāru braucēja Krištiana Sabo un francūža Andrea Dubūra, taču ņemot vērā lielisko sniegumu kvalifikācijas braucienos (trīs uzvaras) tieši latvietis izvirzījies čempionāta kopvērtējuma galvgalī.

“Kā jau iepriekš paredzējām, šogad konkurence Super 1600 klasē ir ļoti liela, tādēļ varu būt gandarīts, ka no Portugāles projām dodos ar vislielāko punktu skaitu. Sacensības bija ļoti grūtas – pirmajā dienā stipri lija, un trase bija slidena. Otrajā dienā jau uzspīdēja saule, taču ilgais lietus trasi bija kārtīgi izmērcējis, un ārpus ideālās trajektorijas to klāja bieza dubļu kārta,” stāsta J. Baumanis.

Nākamais Eiropas rallijkrosa čempionāta posms notiks no 15. līdz 17.maijam Metetas trasē Beļģijā.

17059518457_5fa983b774_oRallijkrosa Portugāles posma rezultāti

PČ 1. posms “SuperCar” klasē:

 1. Johans Kristofersons (Zviedrija, „VW Polo”)
 2. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”)
 3. Timijs Hansens (Zviedrija, „Peugeot 208”)
 4. Deivijs Žanē (Francija, „Peugeot 208”)
 5. Andreass Bakerūds (Norvēģija, „Ford Fiesta”)
 6. Pers Gunars Andersons (Zviedrija, „VW Polo”)

EČ 1. posms “Super 1600″ klasē:

 1. Krištians Sabo (Ungārija, „Škoda Fabia”)
 2. Andrea Dubūrs (Francija, „Renault Clio”)
 3. Jānis Baumanis (Latvija, „Renault Twingo”)
 4. Ondžejs Smetana (Čehija, „Ford Fiesta”
 5. Ernests Staponkus (Lietuva, „VW Polo”)
 6. Ņikita Misjuļa (Krievija, „Škoda Fabia”)