Baumanis un Nitišs piedalīsies seriālā „RallyX on Ice”

RX Lites ziema

Latvijas rallijkrosa braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs gatavojas startēt Zviedrijā jaunizveidotajā ziemas rallijkrosa seriālā „RallyX on Ice”.

Ziemas sacīkšu seriālu „RallyX on Ice” kopīgiem spēkiem izveidojuši Nitiša pārstāvētā vienība „OlsbergsMSE” un Zviedrijas rallijkrosa un autošosejas sacīkšu rīkotājs „STCC AB”. Sacensībās visi dalībnieki startēs ar rallijkrosa “RX Lites” klases pilnpiedziņas automašīnām.

Uz starta visos četros posmos „SET Promotions” komandas sastāvā plāno iziet Eiropas rallijkrosa bronzas medaļnieks Jānis Baumanis. Savukārt Latvijas komandas „Sports Racing Technologies” rindās trīs no četriem posmiem aizvadīs Reinis Nitišs.

Sacīkšu seriāla trīs no četrām sacīkstēm notiks kopā ar kādu nozīmīgu Zviedrijas sporta notikumu, tostarp Zviedrijas WRC posmu Karlatādē un FIS pasaules kausa posmu kalnu slēpošanā Ārē.

Jānis Baumanis: “Ar „RX Lites” mašīnu iepazinos jau vasarā, kad „SET Promotions” komanda piedāvāja izmēģināt šo tehniku. Vēlāk guvu trešo vietu arī savā vienīgajā „Lites” sacīkstē Turcijā. Iespēju startēt ziemā nedrīkstēju laist garām, jo, pirmkārt, tas būs lielisks treniņš, atkal jauna pieredze un emocijas. Otrkārt, kopīgs darbs ar „SET Promotion” vēl vairāk uzlabos iekšējo gaisotni komandā un uzturēs draudzīgu komandas garu. Treškārt, man ļoti patīk autosacīkstes, un šī atkal ir iespēja doties cīņā! Vēl viena interesanta nianse būs cīņa vienā trasē ar Reini. Zinot, ko mēs līdz šim esam kopā sasnieguši, būs interesanti pabraukt sāns pie sāna!”

Reinis Nitišs plāno aizvadīt trīs no četriem posmiem. Otrais posms Hēljesā pārklājas ar „Rally Liepāja”, kurā Reinis gatavojas piedalīties

“Starts „RallyX on Ice” būs lielisks treniņš, pieredze un arī atpūta jaukā sacensību gaisotnē. Es nekaļu lielus sportiskos plānus. Drīzāk tie būs kārtējie jaunas pieredzes kilometri, satikšanās ar rallijkrosa draugiem un konkurentiem. Turklāt to darīsim kopā ar Ģirta Krūzmaņa vadīto „SRT” komandu, kas ir iegādājusies „RX Lites” automašīnu un spers pirmos soļus rallijkrosa virzienā. Esmu ļoti priecīgs par šo sadarbību. Nojaušu, ka līdzjutēji varētu gaidīt aizraujošu dueli ar Jāni Baumani, taču es prognozēju, ka Jānis un „SET Promotion” ķersies pie lietas pavisam nopietni. Mans uzdevums ir treniņš, regulējumi, darbs ar komandu. Man šī ziema ir aktīva un tas ir ļoti nepieciešams: RallyX on Ice, Rally Liepāja, vēlāk treniņi ar kartingu Itālijā – jābrauc visur, kur var pabraukt, jo tā veidojas pieredze,” spriež Reinis

„Sports Racing Technologies” ienākšana rallijkrosā ir interesants pavērsiens Latvijas autosportā.

Komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis: “Neapšaubāmi, iegādājoties RX Lites mašīnu esam ķērušies pie liela izaicinājuma. Kurš gan varētu būt labāks palīgs par Reini, ar kuru sadarbojamies mūsu rallija plānos? Ziemas rallijkrosā turpināsim lielisko sadarbību. Savukārt vasarā „SRT” komanda plāno izprast „RX Lites” mašīnu, tās nianses, un pastāv iespēja, ka kādu no pasaules čempionāta posmiem aizvadīs arī mūsu rallija pilots Vasīlijs Grjazins.”

Seriāla galvenais autors ir OlsbergsMSE šefs Andreass Eriksons, kurš pēdējās desmitgadēs allaž izcēlies ar rallijkrosu attīstošām idejām, piemēram, šīs sporta disciplīnas ieviešanu Amerikā un „RX Lites” klases izveidi. Par ziemas seriālu viņš saka: “Tas ir sens mans sapnis. Jau labu laiku domāju par mūsu sporta veida ziemas sacīkstēm. Tagad, kad mums pietiek mašīnu šādam pasākumam, varam sākt tā izveidi. Uz starta katrā posmā paredzu ne mazāk par 12 sportistiem. Tas būs labs šovs!”

„RallyX on Ice 2015” kalendārs

  • 1. posms, 1. februāris – Erebro, Zviedrija
  • 2. posms, 7. februāris – Hēljesa, Zviedrija
  • 3. posms, 13. februāris – Karlstāde, Zviedrija
  • 4. posms, 13.-14. marts – Āre, Zviedrija