Baumanis uzvar, Nitišs pirmoreiz šosezon netiek finālā

2014-07-10_20140710_foto3_rn_rd6_atsauce_qnigan_com

Rallijkrosa pasaules un Eiropas čempionāta 6. posms šonedēļ norisinājās Mitē trasē Beļģijā. Reinim Nitišam sacensības nepadevās tik veiksmīgas kā citkārt, turpretim otrs latviešu censonis Jānis Baumanis izcīnīja uzvaru „Super 1600” klasē.

„SET Promotion” komandu pārstāvošais Baumanis aizvadītajā nedēļas nogalē bija lielisks – viņš bija ātrākais pirmajā un trešajā kvalifikācijas kārtā, otrajā izcīnīja otro vietu, bet ceturtajā ierindojās sestajā vietā, pārliecinoši iekļūstot pusfinālā.

Jānis uzvarēja arī savā pusfinālā, izcīnot vietu finālbrauciena pirmajā starta rindā. To viņš izmantoja, izšķirošajā cīņā noturoties vadībā. Visu braucienu viņam cieši uz papēžiem mina komandas biedrs Timurs Šigabudinovs, tomēr sešu apļu laikā tā arī garām netika.

Reinim Nitišam prestižākajā „SuperCar” klasē šoreiz gāja kā pa celmiem.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā pēc nelielas sadursmes ar holandieti Josu Jansenu viņš braucienā finišēja trešajā vietā, bet kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā. Otrajā kvalifikācijas braucienā, ko Reinis uzsāka no pirmās starta pozīcijas, izbraucot no džokera apļa, viņam virsū uzskrēja Henings Solbergs. Šajā sadursmē Nitiša mašīnai tika nolauzts aizmugurējais ritenis un līdz finišam nokļūt neizdevās. Trešais kvalifikācijas brauciens Nitišam atkal padevās spīdoši, kā rezultātā sērijā pirmā vieta. Savukārt pēdējās kvalifikācijās startā sportista auto noslāpa. Ķerot iekavēto, beigu beigās bija jāsamierinās ar trīspadsmito rezultātu. Beigu beigās kopsummā Reinis ieņēma devīto vietu, kvalificējoties pusfinālam.

Diemžēl nākamā cīņa viņam izrādījās pēdējā – pusfinālā “Olsbergs MSE” latviešu braucējs startēja no pēdējās rindas un finišēja piektajā vietā. Proti, šī bija pirmā reize sezonā, kad Nitišs neiekļuva sešu spēcīgāko, t.i., finālistu pulkā.

Finālbraucienā ilgu laiku vadībā atradās Peters Solbergs, taču viņa mašīnai salūza aizmugurējā piekare, kā rezultātā pirmo vietu nācās atdot Tomasam Heikinenam, kurš tādējādi kļuva par sesto uzvarētāju sešu pasaules čempionāta posmu laikā.

Solbergs finišu sasniedza kā ceturtais, taču pēc Beļģijas posma kļuva par seriāla kopvērtējuma līderi, šobrīd apsteidzot Nitišu par trīs punktiem.

Nākamais rallijkrosa pasaules čempionāta posms notiks 7./8. augustā Truārivjērā, Kanādā.

Rallijrosa Beļģijas posma rezultāti

„SuperCar” klase:

 1. Tomass Heikinens (Somija, „VW Polo”) 04:05,840
 2. Timijs Hansens (Zviedrija, „Peugeot 208”) +0,335
 3. Johans Kristofersons (Zviedrija, „VW Polo”) +1,148
 4. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”) +2,928
 5. Antons Marklunds (Zviedrija, „VW Polo”) +6,694
 6. Pontuss Tīdemands (Zviedrija, „Audi S1”) +1 aplis

„Super 1600” klase:

 1. Jānis Baumanis (Latvija, „Renault Twingo”) 04:21,620
 2. Timurs Šigabudinovs (Krievija, „Renault Twingo”)  + 1,612
 3. Janno Ligurs (Igaunija, „Škoda Fabia”) +3,159
 4. Rasuls Miņinhanovs (Krievija, „Renault Twingo”) +3,991
 5. Ņikita Misjuļa (Krievija, „Škoda Fabia”) +4,491
 6. Ondžejs Smetana (Čehija, „Ford Fiesta”) +9,094