Biķernieku trasē noskaidroti vēsturisko spēkratu sacensību šā gada sezonas uzvarētāji

Dzintara aplis 2015-6.posms 01

Svētdien, 13.septembrī “Biķernieku kompleksajā sporta bāzē” (BKSB) ar pēdējā posma sacensībām noslēdzās vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” 2015.gada sezona. Līdz ar to noskaidrojās visas sezonas kopvērtējuma uzvarētāji piecās ieskaites klasēs – “VAZ 1300”, “VAZ 1600”, “Volga”, “Formula Easter” un “Formula Mondial”.

Svētdien tika aizvadīts seriāla 6.posms. Atbilstoši “Dzintara Aplis” tehniskajiem noteikumiem sezonas kopvērtējumā no divpadsmit braucieniem (katrā posmā ir divi braucieni) tiek skaitīti tie desmit, kuros katrs dalībnieks izcīnījis lielāko punktu skaitu.

Līdz pat pēdējam “Dzintara Aplis” posmam plašākais pretendentu skaits uz uzvaru “Dzintara Aplis” kopvērtējumā bija “VAZ 1300” ieskaites klasē. No teorētiski pieciem iespējamajiem pretendentiem, veiksmīgākais izrādījās sestā posma abu braucienu uzvarētājs Mārtiņš Lagzdiņš, kurš tādējādi nodrošināja arī uzvaru visas sezonas kopvērtējumā. Otrajā vietā ierindojās Aivars Laipnieks, pārliecinoši abos braucienos finišējot otrajā vietā, bet trešajā vietā – Ģirts Vecvanags.

Dzintara aplis 2015-6.posms 02

“VAZ 1600” klasē par uzvaru kopvērtējumā cīnījās vairs tikai divi piloti. Sezonas kopvērtējumā uzvaru izcīnīja lietuvietis Adoms Petrovs, kurš abos 6.posma braucienos finišēja otrajā vietā, taču nodrošināja lielāko punktu skaitu sezonā. Sešu posmu kopvērtējumā otrajā vietā ierindojās 6.posma uzvarētājs Konstantins Samušija. Savukārt, trešajā vietā ierindojās pašmaju braucējs Arnis Alksnis.

Visplašāk pārstāvētajā “Volga” klasē, 23 dalībnieku konkurencē, šogad visvairāk ieskaites punktus izcīnīja Ivars Janeks, kurš arī 6.posma abos braucienos pārliecinoši finišēja pirmais. Kopvērtējuma otrajā vietā ierindojās Ainārs Šēnfelds, kurš sezonas gaitā izcīnīja uzvaru 4 posmos, bet trešajā vietā sezonā – Normunds Dobums.

Tātad “VAZ 1300” un Volga” klasē viss sezonas kopvērtējuma pjedestāls Latvijas braucējiem.

“Formula Easter” klases kopvērtējumā šodien uzvaru izcīnīja Roberts Toms. Otrajā vietā ierindojās igauņu autosportists Taivo Ninas, kurš pēdējā posmā no sacensībām izstājās, bet “Dzintara Aplis” 2015. gada kopvertējuma trešajā vietā ierindojās Andris Griķis, kurš sezonas gaitā izcīnīja divas uzvaras.

Dzintara aplis 2015-6.posms 03

Tikmēr jaudīgākajā “Formula Mondial” klasē pirmajās trīs vietās ierindojās ārvalstu piloti – ātrākais no visiem šogad bija igaunis Jāks Kūls, kurš arī 6.posmā izcīnīja uzvaru. Savukārt otrajā vietā palika lietuviešu braucējs Alberts Pundis, kurš izcīnīja arī otro vietu noslēguma posmā. Un trešajā vietā kopvērtējumā ierindojās igaunis Tāvi Krons. Viņam arī trešā vieta sezonas noslēguma sacensībās.