Blakusvāģu motokrosa kantētājam Stupelim trešais pasaules čempiona tituls

Stupelis_Bax

Apvienotā Nīderlandes-Latvijas blakusvāģu motokrosa ekipāža Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis svētdien, 13.septembrī uzvarēja Francijā aizvadītajās pasaules čempionāta 15.posma sacensībās un vienu posmu pirms čempionāta finiša kļuva nesniedzami konkurentiem cīņā par šā gada pasaules čempionu titulu.

Pirmajā braucienā Bakss un Stupelis palika otrajā vietā, paliekot aiz mūsu leģendārās ekipāžas Kristers Serģis/Artis Rasmanis kādreizējā sīvākā konkurenta Daniela Vilemsena ekipāžas.

Savukārt otrajā braucienā Stupeļa kantētais duets svinēja uzvaru, tādējādi gūstot uzvaru arī posma kopvērtējumā.

Baksa.Stupeļa galvenais konkurents kopvērtējumā Valentīns Žiro no Francijas, kurš sezonas nogalē startē kopā ar citu Latvijas kantētāju Elviju Mucenieku, pirmajā braucienā finišēja ceturtie, bet otrajā spēja ieņemt tikai 17.vietu, pārvelkot svītru cerībām vēl pacīnīties par kopvērtējuma uzvaru.

Francijā otro vietu izcīnīja desmitkārtējā pasaules čempiona Vilemsena ekipāža, kas otrajā braucienā finišēja ceturtā, bet trešo vietu posmā guva brita Stjuarta Brauna ekipāža.

Pirms pēdējā posma kopvērtējumā Baksam/Stupelim ir 628 punkti, uz otro vietu ar 539 punktiem pakāpusies beļģa Jana Hendriksa ekipāža, bet Žiro vadītais duets ar trīs punktu deficītu atkritis uz trešo vietu.

Atgādināsim, ka Stupelis par pasaules čempionu tika kronēts 2003. un 2004. gadā, kad viņš brauca kopā ar Danielu Vilemsenu.