Blūms un Sirmacis dodas uz Eiropas rallija čempionāta posmu Portugālē

Kopecky1_SATA Rallye Açores 2014

Šajā nedēļas nogalē, no 4. līdz 6. Jūnijam, Azoru salās, Portugālē, norisināsies ceturtais Eiropas rallija čempionāta posms – „SATA Rallye Açores”, kurā startēs arī Latvijas braucēji – „LMT Autosporta Akadēmijas” rallija komandas ekipāža Emīls Blūms / Reinis Vilsons un „Sports Racing Tehnologies” (SRT) ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins.

Kopumā šim ERČ posmam pieteiktas 49 ekipāžas. Pirmie starta  numuri doti arī Latvijā zināmiem sportistiem – Nr.1 Īrijas rallistam Kreigam Brīnam, Nr.2 polim Kajetanam Kajetanovičam, Nr.3 francūzim Robertam Konsanī. Sirmača ekipāža startēs ar Nr.26, bet Blūma ekipāža ar Nr.37. SRT komandas rindas papildina arī krievu ekipāža Vasilijs Grazins ar stūrmani Dmitriju Lebediku (Nr.31), kuri startē ar Bulgārijas sporta licenci. Jāatzīmē, ka uz Azoru salam nav devusies neviena igauņu ekipāža, bet Lietuvu pārstāvēs Dominiks Butvils/Kamils Hellers (Nr.21).

Ceturtdien, 4. jūnijā, plkst. 15:45 ar svinīgu ceremoniju Ponta Delgada pilsētā notiks rallija oficiālā atklāšana, bet uzreiz pēc tās sportisti dosies uz pirmajiem sacīkšu ātrumposmiem – pirmajā rallija dienā braucējiem būs jāaizvada trīs ātrumposmi. Kopumā trīs dienu garumā

„SATA Rallye Açores” dalībniekiem šaurajos un līkumainajos Azoru salu ceļos būs jāaizvada 17 ātrumposmi, ar kopējo trases garumu 216,61 km.

„Gatavojoties sacīkstēm, esmu noskatījies vairākus video ierakstus no aizvadīto gadu Azoru salu rallijiem, un secinājums ir viens – par uzvarētāju varēs saukt ikvienu, kurš vispār tiks līdz finišam! Ceļi ir ļoti šauri un bīstami. Latvijā, manuprāt, nekur nav tik šauru ceļu,” stāsta E.Blūms. Piebildīsim, ka ne Blūmam, ne Sirmacim pieredzes Azoru salu ceļos nav, bet Grjazins šeit startēja jau pērn un vismaz finišu sasniegt spēja (21.pozīcija no 25 finišējušajiem).

Pērn par „SATA Rallye Açores” uzvarētāju kļuva vietējais pilots Bernardo Souza, vēl gadu iepriekš čehs Jans Kopeckis (attēlā), bet nu jau tālajā 2000.gadā triumfēja slavenākais igauņu rallists Marko Mārtins.