Bogdanovs Eiropas čempionāta posma finālā

Teicamas sacensības Eiropas čempionāta 3. finālposmā spīdvejā Holstedas mototrekā Dānijā aizvadīja daugavpilietis Maksims Bogdanovs – viņš ieņēma otro vietu pēc pamatsacensībām (20 braucieniem) un iekļuva finālā…

Kā ziņo Anatolijs Kreipāns portālā www.sportacentrs.com, ļoti stipra lietus dēļ spīdvejistiem nebija iespējas aizvadīt oficiālo treniņu, bet sacensību sākums tika atcelts par vairāk nekā 40 minūtēm. Holstedas treka darbinieki krietni pastrādāja, lai labi sagatavotu celiņu, kas bija samircis diezgan smags.

Savā pirmajā braucienā Maksims Bogdanovs izstājās motocikla defekta dēļ, taču tas viņu neizsita no sliedēm. Otrajā braucienā viņš jau finišēja otrais, bet tad uzvarēja trijos braucienos pēc kārtas, kas EČ Dānijas posmā neizdevās nevienam citam. 11 punkti deva otro vietu, piekāpjoties vien pašreizējam Eiropas čempionam slovākam Martinam Vaculikam (12 punkti) un vietu uzreiz finālā.

Pusfinālā iekļuva krievs Emils Saifutdinovs, dānis Peters Kildemands, horvāts Jurica Pavličs un zviedrs Andreass Junsons. Bet Nikijs Pedersens? Viņš savā mototrekā ieguva tikai 6 punktus, turklāt vēl pirms pēdējās braucienu sērijas viņa rēķinā bija tikai 3 punkti… Pusfinālā pirmās divas vietas ieņēma Saifutdinovs un Kildemands, attiecīgi ieņemot atlikušās vakances finālā. Dienas izšķirošajā sacīkstē pirmais bija Saifutdinovs un, tieši cenšoties viņu apsteigt, kritienu piedzīvoja Bogdanovs… Otrais finišēja Kildemands, bet trešais – Vaculiks. Tomēr, par spīti neveiksmei,

Maksims tik un tā sasniedza labāko rezultātu (4. vietu) starp Latvijas spīdvejistiem Eiropas čempionāta finālposmu vēsturē.

Vēl vienam Latvijas pārstāvim Andžejam Ļebedevam droši vien būtu vairāk par 4 punktiem, bet 19. braucienā viņš pilnīgi nepamatoti tika diskvalificēts kā poļa Tomaša Golloba kritiena vaininieks ieejā pirmajā līkumā (tik absurds galvenā tiesneša lēmums sen nebija redzēts, jo visi cieši iebrauca pirmajā līkumā un Gollobs, kurš zaudēja startā, krita, kas bija tikai un vienīgi viņa paša vaina). Tomēr kopumā Ļebedeva sniegums bija nepārliecinošs. Savukārt Daugavpils polim Kjastam Puodžukam, kā izskatījās, nekādi neizdevās pielāgot savu motociklu Holstedas mototrekam.

Pēc Bogdanova snieguma Holstedā, kā arī izvērtējot visu līdz šim aizvadīto sezonu kopumā, rodas loģisks jautājums: kāpēc viņš ar „wild card” nebrauks Latvijas “Grand Prix” izcīņā? Diez, vai kāds no lēmējiem to spēj pārliecinoši argumentēt…

Eiropas čempionāta kopvērtējumā pēc trim fināla posmiem līderis ar 39 punktiem šobrīd ir Saifutdinovs, 36 punkti ir Kildemandam, pa 33 – Vaculikam un Pedersenam, 28 – polim Janušam Kolodzejam, bet Maksims Bogdanovs ar 27 punktiem atrodas 6. vietā (tuvākajam sekotājam Junsonam ir 23). Ļebedevs ar 19 punktiem ir 9. vietā.

Pēdējais finālposms risināsies 19. septembrī Čenstohovas mototrekā Polijā, tad jau būs gatavs braukt arī Grigorijs Laguta, kuru pašreiz tik sekmīgi aizstāj Bogdanovs, un būs ļoti žēl, ja Maksims tad būs spiests palikt malā.