Bogdanovs un Puodžuks iekļūst spīdveja GP atlases finālā

Speedway_11

Svētdienas (28.06.) vakarā Biķernieku aplī tika noskaidroti septiņi spīdveja “Grand Prix” atlases sacensību finālisti. To vidū iekļuva arī mūsu braucēji Maksims Bogdanovs un Kjasts Puodžuks.

Pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma Biķernieki atkal uzņēma spīdveja sacensības. Atgādināsim, ka pērn Rīgā bija paredzēts “Grand Prix” posms, taču celiņa zemās kvalitātes dēļ sacīkstes baidzamajā brīdī tomēr tika pārceltas uz Daugavpili. Šoreiz Biķernieki pārbaudi izturēja, lai gan šīs bija zemāka līmeņa sacensības – viens no diviem “Grand Prix” pretendentu turnīra pusfināliem.

Kā ziņo „sportacentrs.com”, par septiņām vietām “Grand Prix” atlases finālā svētdienas vakarā cīnījās 16 braucēji (un divi rezervisti), tostarp arī trīs Latvijas sportisti – Andžejs Ļebedevs, Maksims Bogdanovs un Kjasts Puodžuks. Daugavpils “Lokomotīves” trijotnei bija gana spēcīga konkurence – piemēram, dāņi Peters Kildemands, Kenets Bjerre un Leons Madsens, Zviedrijas spīdvejisti Antonio Lindbeks, Peters Ljungs un Linuss Sundstrēms, Ukrainas pārstāvji Aleksandrs Loktajevs un Andrejs Karpovs.

Pirmajos četros braucienos labāk veicās Bogdanovam un Puodžukam, kuri izcīnīja attiecīgi pa astoņiem un deviņiem punktiem un saglabāja reālas izredzes iekļūt septītniekā, tikmēr Ļebedevs bija sakrājis tikai piecus punktus un pēdējā braucienā viņam bija nepieciešama uzvara.

Pēc talantīgā austrālieša Dakotas Norta izstāšanās Ļebedevam izdevās izcīnīt otro vietu braucienā,

taču ar to izrādījās par maz, lai kvalificētos finālam. Šajā braucienā piedalījās arī Puodžuks, kurš finišā ieradās trešais, bet uzvaru svinēja dānis Madsens, kurš šajās sacīkstēs bija pārliecinoši labākais. Bogdanovs savā piektajā braucienā sākotnēji bija otrais, tomēr izskaņā Lindbeks viņu apsteidza.

Sacensību noslēgumā ukrainis Loktajevs un Puodžuks atsevišķā braucienā noskaidroja trešās vietas ieguvēju šajās sacensībās. Latvijas sportists bija pārliecinoši labākais startā, un Loktajevs īsti pat necentās cīnīties, uzdāvinot Puodžukam trešo vietu kopvērtējumā.

Pirmo reizi vēsturē divi Latvijas spīdvejisti ir iekļuvuši “Grand Prix” pretendentu finālā. Puodžuks līdz atlases finālam iepriekš tika 2013. gadā, bet Bogdanovs – 2010. gadā. Šā gada “Grand Prix” pretendentu fināls notiks 5. septembrī – Ribņikā (Polija). Savukārt otrs pusfināls norisinājās paralēli šīs svētdienas vakarā Terencāno mototrekā Itālijā.

“Grand Prix” pretendentu pusfināla (Rīgā) rezultāti:

  1. L. Madsens (Dānija) 15 (2; 3; 3; 3; 3)
  2. A. Karpovs (Ukraina) 12 (3; 2; 2; 2; 3)
  3. Ķ. Puodžuks (Latvija) 10 (3; 0; 3; 3; 1)
  4. A. Loktajevs (Ukraina) 10 (2; 3; 1; 1; 3)
  5. L. Sundstrēms (Zviedrija) 9 (1; 1; 3; 1; 3)
  6. A. Lindbeks (Zviedrija) 9 (1; 2; 3; 1; 2)
  7. M. Bogdanovs (Latvija) 9 (3; 2; 1; 2; 1)

8. (rezervē) K. Velberts (Vācija) 8 (1; 3; 2; 1; 1)