Boks Eiropas čempionātu noslēdz ar otro vietu Itālijā

JanisBoks

Latvijas autosportists Jānis Boks aizvadītajā nedēļas nogalē Itālijā, Madžoras trasē, kur notika Eiropas autokrosa čempionāta noslēdzošais posms izcīnījis otro vietu „SuperBuggy” klasē.

Sezonu Boks noslēdzis rekordaugstajā piektajā vietā, kas ir Latvijas bagiju braucējiem nebijis sasniegums Eiropas čempionātā.

„SuperBuggy” klases spēcīgajā konkurencē Boks sasniedza otro vietu pirmajā kvalifikācijas braucienā sestdien, kas viņam deva labas cerības turpināt veiksmīgi cīnīties arī nākamajos braucienos. Jānis pārsteidza ar divām uzvarām abās sekojušajās kvalifikācijas kārtās, kas kopumā deva trešo vietu A fināla starta laukumā. Finālbraucienā Boks guva pārliecinošu otro vietu, finišējot starp diviem vāciešiem – Berndu Štūbi, kurš nodrošināja Eiropas čempiona titulu, un Andrē Hninenkampu, kam bronzas medaļa sezonas kopvērtējumā.

Provizoriskie aprēķini rāda, ka Boks Eiropas čempionāta kopvērtējuma rangā ieņēmis piekto vietu.

Tas ir viņa un Latvijas bagiju braucēju līdz šim augstākais rezultāts Eiropas čempionātā.

„Buggy 1600” klasē Andris Kuļikovskis sacīksti 43 dalībnieku konkurencē sāka apsveicami, kvalifikācijas braucienos izcīnot divas otrās un vienu septīto vietu. Andrim gan nepaveicās, jo, lai arī viņš bija nopelnījis tikpat punktus, cik kvalifikācijas braucienu summas septītās vietas ieguvējs, latvietis tika klasificēts devītajā vietā, proti, kā pirmais no tiem, kas neiekļuva A finālā. B fināls, no kura uz galveno braucienu dodas pirmo divu vietu ieguvēji, tika uzsākts līderpozīcijā, diemžēl mašīnas piekares defekts neļāva noturēt šo pozīciju līdz finišam. Rezultātā 17. vieta Itālijas posmā.