Brazīlijas dueli uzvar Rosbergs

Rosberg_brasil_3

F1 pasaules čempionāta priekšpēdējā posmā Brazīlijas “Grand Prix” uzvaru izcīnīja “Mercedes” pilots Niko Rosbergs, kurš tikai ar nelielu pārsvaru otrajā vietā atstāja savu komandas biedru Luisu Hamiltonu, pārtraucot viņa piecu uzvaru sēriju.

Startā līderi godīgi sadalīja vadošās pozīcijas, kā rezultātā kvalifikācijas uzvarētājs Rosbergs izvirzījās vadībā, pirmajos apļos Hamiltonu apsteidzot par nepilnu pusotru sekundi. Toties divkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels (“Red Bull”) jau pirmajā aplī palaida priekšā gan “McLaren” braucēju Kevinu Magnusenu, gan Fernando Alonso ar “Ferrari”, noslīdot uz astoto pozīciju.

Aiz Rosberga un Hamiltona sekoja vietējas publikas dedzīgi atbalstītais Felipe Masa (“Williams”), kurš kā pirmais no braucējiem jau sestajā aplī devās uz pirmo riepu maiņu. Diemžēl par ātruma pārsniegšanu boksu celiņā viņš nopelnīja piecu sekunžu sodu. Pēc pāris apļiem boksos devās arī Rosbergs un drīz pēc viņa arī Hamiltons, taču tas neizmainīja viņu pozīcijas.

Sacīkstes turpinājumā Hamiltons ļoti centās – uzlaboja apļa laikus un centās maksimāli pietuvoties Rosbergam. Kad vācietis 28. aplī otrreiz devās boksos, Luiss savā entuziasmā pārcentās, izbrauca ārpus trases un izpildīja neveiklu pirueti. Viss gan beidzās laimīgi, un arī Hamiltons, nedaudz nomierinājies un pa radio atvainojies komandai par savu muļķību, devās pēc jauna riepu komplekta, bet pēc tam atgriezās trasē jau septiņas sekundes aiz Rosberga. Tomēr britu pilots nepadevās. Viņš turpināja dzīties pakaļ līderim arī turpmāk. 41. aplī abas “sudraba bultas” šķīra vairs tikai 3,1 sekunde. Cīņa turpinājās, abiem vēl pa reizei iebraucot boksos, līdz pat sacīkstes pēdējam līkumam. Bieži vien atstatums starp līderiem bija jau mazāks par sekundi.

Tomēr Rosbergs izturēja visus Hamiltona uzbrukumus un nosargāja vadību līdz pat finišam.

Pirms pēdējā posma, kas pēc divām nedēļām notiks Abu Dabi, kur atbilstoši jaunajiem noteikumiem braucēji cīnīsies par dubultpunktiem, Rosbergs no Hamiltona atpaliek par 17 punktiem un vēl joprojām saglabā visai reālas izredzes uz pasaules čempiona titulu.

Rosberg_brasil_1

Brazīlijas GP rezultāti:

  1. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) 1.30:02,555
  2. Luiss hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) +1,457
  3. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams-Mercedes”) +41,031
  4. Džensons Batons (Lielbritānija, „McLaren-Mercedes”) +48,658
  5. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing-Renault”) +51,420
  6. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +1:01,906
  7. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +1:03,730
  8. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India-Ferrari”) +1:03,934
  9. Kevins Magnusens (Dānija, „McLaren-Mercedes”) +1:10,085
  10. Valteri Botass (Somija, „Williams-Mercedes”) +1 aplis