„Bridgestone” gatavojas pamest „MotoGP”

Bridgestone_motoGP

Japāņu riepu ražotāja „Bridgestone” vadība oficiāli paziņojusi, ka 2015. gada sezonas nogalē aizies no prestižā „MotoGP” sacīkšu seriāla.

„Bridgestone” t.s. motošosejas pirmajai formulai riepas sāka piegādāt 2002. gadā. Pirmo zelta panākumu ar „Bridgestone” riepām izcīnīja Makoto Tamada, uzvarot 2004. gada Brazīlijas GP. Savukārt pirmo pasaules čempiona titulu japāņu kompānijai 2007. gadā atveda austrālietis Keisijs Stouners ar „Ducati”. Gadu vēlāk itālis Valentino Rosi ar „Yamaha” dāvāja „Bridgestone” vēl vienu čempiontitulu.

Ar 2009. gadu šī kompānija kļuva par „MotoGP” vienīgo riepu piegādātāju.

Kompānijas mārketinga viceprezidents Šu Išibaši pavēstījis, ka kopš ienākšanas šajā sacensību seriālā manāmi pieaugusi «Bridgestone» atpazīstamība pasaulē. Viņš uzsvēra, ka kompānijas vadība bez lielas sajūsmas pieņēmusi lēmumu par aiziešanu no „MotoGP”, taču visi augstāki mērķi ir sasniegti, tādēļ neizbēgami pienācis laiks pārmaiņām.

Sakarā ar šo „Bridgestone” lēmumu „MotoGP” rīkotāji ir trīs nedēļas garu tenderu, kura noslēgumā tiks izvēlēts nākamais riepu piegādātājs.

Birkas: