Čandoks un Senna kļuvuši par „Formula E” pilotiem

Formula-E-race-car-1

Bijušie F1 braucēji un „HRT” komandas biedri Bruno Senna un Karuns Čandoks ir piekrituši kļūt par indiešu vienības „Mahindra & Mahindra” pilotiem jaunizveidotajā elektrisko formulu sacīkšu seriālā.

Tādējādi šis ir jau trešais pilotu duets, kas oficiāli apstiprinājis savu dalību „Formula E” pasaules čempionātā. Kā pirmā jau februārī dalībnieku sastāvu paziņoja „Abt Sportsline” komanda. Tās sastāvā brauks vācu tūninga kompānijas bosa un komandas dibinātāja Jurgena Abta dēls Daniels un bijušais F1 pilots, brazīlietis Lukass di Grasi. Maija sākumā amerikāņu miljardiera Ričarda Brensona „Virgin” noslēdza līgumu ar bijušo „Toro Rosso” pilotu, spāni Haimi Agersuari un GP2 seriāla 2013. gada vizečempionu, britu autosportistu Semu Bērdu.

Šobrīd kopumā 24 autosportisti izteikuši vēlēšanos piedalīties „Formula E” debijas sezonas sacīkstēs.

Viņu pulkā pazīstamākie ir Sebastjens Burdē, Takuma Sato, Narains Kartikejans, Vitantonio Liuci, Marko Andretti un Adriens Tambejs. Visi pretendenti ir apvienoti tā saucamajā pilotu klubā un gaida nākamos piedāvājumus. Zināms, ka vietas (10 komandās) dabūs tikai 20 no viņiem, tomēr arī pārpalikušajiem būs iespēja piedalīties sacīkšu mašīnu testos.

Bez jau iepriekš minētajām komandām „Formula E” sacīkšu seriālā piedalīsies arī „e.dams” komanda, kuras dibinātājs ir F1 četrkārtējais pasaules čempions Alens Prosts, bijušā Lielbritānijas Zinātnes ministra lorda Draisona vienība „Dryson Racing”, kā arī vienība ar nosaukumu „Venturi”, kuras līdzīpašnieks ir pazīstamais aktieris Leonard odi Kaprio.

Pirmās „Formula E” sacīkstes notiks 13. septembrī Pekinā. Kopumā paredzēti desmit posmi, kas norisināsies dažādu lielpilsētu ielu trasēs, tostarp pēdējais – 2015. gada jūnijā plānots Londonā.