Čempiona titulu nostiprina ar vēl vienu WRC uzvaru

WRC-RallyGB-Ogier-wins-01

Aizvadītajā nedēļas nogalē (14.-16. 11.) notikušajā autorallija pasaules čempionāta sezonas pēdējā posmā „Wales Rally GB” atkal uzvaru izcīnīja Sebastjens Ožjē.

Sestdien neveiksmi piedzīvoja franču pilota sīvākais sāncensis un komandas biedrs Jari Mati Latvala. Azartiskais somu braucējs kādā līkumā kļūdījās un viņa mašīna izslīdēja no trases. Vēl pēc piektdienas sacīkstēm abus konkurentus šķīra vien 6,6 sekundes, taču pēc šīs neveiksmes Latvala līdz rallija beigām spēja vairs pakāpties tikai līdz astotajai vietai.

Ožjē sešus svētdienas noslēdzošos ātrumposmus aizvadīja mierīgi un bez lieka riska. Dienas sākumā tuvākais sekotājs Miko Hirvonenu no “M-Sport” komandas atradās nepilnas minūtes attālumā, bet rallija noslēgumā bija šo handikapu sadeldējis līdz 37,6 sekundēm. Atgādināsim, ka „Ford” somu pilots aizvadīja savas pēdējās WRC sacīkstes. Trešo vietu Velsas rallijā izcīnīja norvēģis Madss Estbergs ar “Citroen”.

Sebastjens Ožjē 2014. gada sezonā ir izcīnījis astoņas uzvaras (13 posmos).

WRC-RallyGB-Ogier-wins-04

Pateicoties viņa un Latvalas masīvajai dominancei, un “Volkswagen” komanda jau otro gadu pēc kārtas uzvarēja Konstruktoru kausa ieskaitē.

Noslēgumā kopvērtējumā Ožjērs kontā ir 267 punkti, bet Latvala seko ar 218 punktiem. Arī trešais ar 150 punktiem ir “Volkswagen” braucējs – norvēģis Andreass Mikelsens.