Četras Baltijas reģiona valstis vienojušās par jaunu rallija čempionātu. Jau šogad

3-Rally Aluksne 2018

Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Rallija komisija ceturtdien, 23.februārī izplatījusi paziņojumu, ka jau šogad mūsu reģionā tiks aizvadīts jauns starptautisks rallija seriāls – “Baltijas jūras valstu rallija čempionāts”. Jaunizveidotais čempionāts tā pirmajā 2023.gada sezonā apvienos četras dalībvalstis – Somiju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Čempionāta ietvaros no marta līdz augustam paredzētas četras rallija sacensības.  “Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” pirmais posms, ziemas rallijs “Jyväskylä”, paredzēts Somijā jau 3.–4. martā. Latviju jaunizveidotajā čempionātā pārstāvēs rallijs “Cēsis”, kas paredzēts 4.–5. augustā.

„Lai pēc Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) veiktās autosporta saimniecības reorganizācijas, kas mums atņēma tādus laba līmeņa tehnisko sporta veidu seriālus kā Ziemeļeiropas zonas čempionātus (NEZ Championship, red.piezīme), bijām spiesti domāt, kā mums tuvā reģionā saglabāt sportisko līmeni un tos labos sakarus, kas bija izveidojušies ar citu zemju federācijām un sportistiem. Kas attiecas uz ralliju, tad rezultāts šajā pirmajā gadā ir šāds četru Baltijas jūras valstu čempionāts.

Ļoti ceram, ka turpmākajos gados izdosies šim seriālam piesaistīt vēl vairāk Baltijas jūras reģiona valstis. Tas cels gan sacensību prestižu, gan sportisko līmeni augstāk. Pat ja ar čempionāta ģeogrāfijas paplašināšanu neveiksies ļoti raiti, pavisam droši, ka jau 2024.gadā „Baltijas jūras valstu rallija čempionāts” būs ar jūtami garāku sacensību sarakstu.

Mēs LAFā ceram, ka tādējādi nodrošināsim augstāka līmeņa pieredzi pašmāju rallija braucējiem un spēsim piesaistīt potenciāli spēcīgus ārvalstu dalībniekus.

Esmu pārliecināts, ka WRC čempions Kalle Rovanpera nav nejaušs izņēmums, mēs šeit varam palīdzēt izaugt arī citiem potenciāliem čempioniem,” jaunā čempionāta izveidošanu AutoMedia Latvia komentēja LAF viceprezidents Jānis Naglis.

“Baltijas jūras valstu rallija čempionāta”2023. gada sezonas kalendārs

1. Rallijs “Jyväskylä” Somija 3.–4. marts
2. Rallijs “Kelme” Lietuva 2.–4. jūnijs
3. Rallijs “Cēsis” Latvija 4.–5. augusts
4. Rallijs “Paide” Igaunija 25.–26. augusts

“Baltijas jūras valstu rallija čempionātā” paredzētas sešas ieskaites klases*

“Baltijas jūras valstu rallija čempionātā” kopumā paredzētas sešas ieskaites klases, dalību čempionātā pieļaujot gan ar starptautiskajiem, gan nacionālajiem tehniskajiem noteikumiem atbilstošām rallija automašīnām – kā pilnpiedziņas, tā arī vienas ass piedziņas auto.

Klase: Automašīnas: Atbilstība:
1. ieskaites klase Pilnpiedziņas automašīnas ar derīgu starptautisku FIA homologāciju
 • Rally2
 • R5
 • Rally2 Kit
 • S2000
2. ieskaites klase Pilnpiedziņas automašīnas ar derīgu starptautisku FIA homologāciju
 • Rally3
 • NR4
3. ieskaites klase Automašīnas ar derīgu starptautisku FIA homologāciju
 • Rally4
 • R2
 • Rally5
 • R1
 • RGT
4. ieskaites klase Pilnpiedziņas automašīnas ar derīgu nacionālo ASN (Somija, Lietuva, Latvija, Igaunija) homologāciju
5. ieskaites klase Vienas ass piedziņas automašīnas ar derīgu nacionālo ASN (Somija, Lietuva, Latvija, Igaunija) homologāciju
 • dzinēja darba tilpums pārsniedz 2000 cm3
6. ieskaites klase Vienas ass piedziņas automašīnas ar derīgu nacionālo ASN (Somija, Lietuva, Latvija, Igaunija) homologāciju
 • dzinēja darba tilpums mazāks par 2000 cm3

* precīzus noteikumus skatīt “Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” gada nolikumā.

Individuālā ieskaite

Dalībniekiem norādām, ka atsevišķa reģistrācija “Baltijas jūras valstu rallija čempionātam” nav paredzēta. Čempionāta ieskaitē tiks automātiski iekļautas visas tās ekipāžas, kuras kādā no čempionāta posmiem startēs ar čempionāta tehniskajiem noteikumiem atbilstošu rallija auto.

Katrā čempionāta posmā katras ieskaites klases 15 ātrākās ekipāžas saņems čempionāta ieskaites punktus. Atbilstoši zemāk norādītajai tabula – uzvarētājs saņems 30 punktus, bet 15. vietas īpašnieks tiks pie 1 punkta.

Vieta 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.
Punkti 30 24 21 19 17 15 13 11 9 7 5 4 3 2 1

Dalībniekiem jāņem vērā, lai ekipāža tiktu iekļauta “Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” sezonas kopvērtējumā, tai jāstartē vismaz divos no četriem čempionāta posmiem. Atbilstoši “Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” sezonas kopvērtējumam, apbalvotas tiks katras ieskaites klases trīs ātrākās ekipāžas. Sezonas ātrākajām ekipāžām kausi tiks pasniegti čempionāta noslēdzošā posma rallija “Paide” norises laikā.

Nāciju ieskaite

“Baltijas jūras valstu rallija čempionātā” tiks noteikti uzvarētāji arī atsevišķā Nāciju ieskaitē. Atbilstoši katra čempionāta posma rezultātiem, divi ātrākie kādu valsti pārstāvošie piloti saņems punktus atbilstoši zemāk norādītajai tabulai. Šos punktus summējot, sezonas gaitā tiks noskaidrota viena valsts, kuras pārstāvjiem tiks pasniegts uzvarētāju kauss.

Vieta 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.
Punkti 25 20 16 13 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Jāpiebilst, lai gan par “Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” tēmu LAF kabinetos, šķiet, spriests ne vienu dienu vien, kā pārliecinājās AutoMedia Latvia, par šī jaunā čempionāta “laišanu gaisā” jau tūlīt lietas kursā līdz šodienai kāda daļa pašmāju rallisti nemaz nebija. Par igauņu un lietuviešu informētību AutoMedia Latvia nepārliecinājās.

Tādēļ ļoti interesanti, cik Latvijas ekipāžas būs gatavas piedalīties rallijā “Jyväskylä” Somijā jau pēc nedēļas 3.-4.martā. Īpaši, ņemot vērā, ka šajā nedēļas nogalē notiek Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta posms “Rally Alūksne”.