„Citroen” ir gatavi „nodarbināt” Kubicu

Kubica_citroen_1

Pēc visa spriežot, „Citroen” rallija komandā ir gaidāmas pārmaiņas, un viens no galvenajiem pretendentiem uz pilota vietu franču ražotāja komandā ir bijušais F1 pilots, polis Roberts Kubica.

Pēc vairākus gadus ilgušas Sebastjena Lēba dominances šosezon „Citroen” komanda rallija pasaules čempionātā izskatās vienkārši nožēlojami. Astoņu posmu laikā franču komandas pamatsastāva pilotiem – somam Miko Hirvonenam un spānim Danielam Sordo – nav izdevies izcīnīt nevienu uzvaru un pa abiem viņi tikai četras reizes ir pakāpušies uz goda pjedestāla maliņas. Vienīgos „Citroen” panākumus ir atvedis tas pats deviņkārtējais pasaules čempions Lēbs – viņš šosezon epizodiski piedalās tādā kā viesmākslinieka statusā.

Tādējādi par spožāko tēlu „Citroen” nometnē šobrīd ir kļuvis polis Roberts Kubica,

kurš ar „DS3 RRC” ar pārsteidzoši labiem panākumiem startē WRC2 kategorijā un šobrīd ir viens no galvenajiem pretendentiem uz pasaules čempiona titulu šajā klasē. Turklāt, divās sacīkstēs Kubica jau iemanījies finišēt pirmā desmitniekā absolūtajā ieskaitē!

„Citroen Racing” vadība neslēpj vēlmi padziļināt sadarbību ar bijušo F1 pilotu. Tiesa, pagaidām nav īsti skaidrs, vai viņš kļūs par rallija komandas pilotu vai arī pievienosies Lēbam un Ivanam Milleram autošosejas komandā dalībai „WTCC”.

„Mēs gribētu nākamsezon redzēt Robertu rallija čempionātā,” teic „Citroen” sacīkšu departamenta vadītājs Īvs Mutons. „Taču šis jautājums mums vēl jāapspriež. Ja viņš tomēr gribēs atgriezties autošosejā, tad varam viņam piedāvāt iesaistīties mūsu WTCC programmā. Mums ir brīva vieta trešajā „Citroen C-Elysee”. Neslēpšu, ka Kubica ir mums ideāli piemērots variants.”

Birkas: