Cross Country motosacensībās Ķestreciema posmā uzvaru svinēja motokrosists Kārlis Kalējs

CC_Kesterciems_starta_likums

Sestdien, 8.aprīlī Ķesterciemā “Bušu karjerā” norisinājās Latvijas kausa otrais posms Cross Country motobraukšanā.

Sportistu iecienītajā Ķesterciema “Bušu karjera” trasē kuplā dalībnieku pulkā aizvadītas ļoti labas un jaudīgas Cross Country sacensības. Solo klasēs pie starta līnījas stājās 112 dalībnieki, bet kvadru klasēs 24 braucēji. Diena bija silta un saulaina. Cīņas trasē bija baudāmas kā dalībniekiem, tā skatītājiem un atbalstītājiem.

Trasē bija vērojamas sīvas un azartiskas cīņas par vietām uz goda pjedestāla katrā klasē.

Manuprāt,sacensības izdevušās,izvirzītie mērķi sasniegti.Laikapstākļi ideāli. Liels prieks par kuplo dalībnieku,līdzjūtēju un skatītāju skaitu.

Sacensību absolūtais uzvarētājs Kārlis Kalējs

Sacensību absolūtais uzvarētājs Kārlis Kalējs

„Šajā pavasarī trasē ir netipiski augsts gruntsūdens līmenis. Tāpēc tradicionāli ierastajā Cross Country aplī ir dažas slapjas vietas, kuras, veidojot trasi, izņēmu ārā, lai gan,vienu peļķi biju spiests atstāt. Izveidoju trasi tā, lai tie sportisti, kuri nevēlas slapināties, to varētu apbraukt. Šī vieta piesaistīja lielu skatītāju un fotogrāfu interesi. Lai gan sportistiem bija iespēja šo peļķi apbraukt, vairums tomēr izvēlējās taisnāko un ātrāko ceļu. Tiem, kuri pirms brauciena šo vietu bija izpētījuši, tā nekādas problēmas nesagādāja, pārējiem tā bija kā loterija,” stāstīja sacensību organizators Arvis Bumbiers.

Solo braucēju absolūtajā vērtējumā, kā arī savā EGP klasē, protams, visātrākais izrādījās motokrosa speciālists līderis Kārlis Kalējs (“Motosports Racing Team”),  aiz sevis atstājot Miku Rasmani (“KTM Orange Racing”) un Markusu Danielu Jauntirānu (“Motosports Racing Team”).

“No starta devos kā otrais, bet dažus metrus vēlāk jau izvirzījos vadībā un tā arī visu braucienu nobraucu. Trase bija labi sagatavota, segums bija izcils, arī laikapstākļi mūs lutināja. Bija mazliet grūtāk ar motokrosa amortizāciju braukt pa meža posmiem, bet tas man bija kā labs treniņs. Manas galvenās sacensības joprojām būs motokrosā, kur pārstāvēšu “MX Moduls” komandu, taču šogad, kā “Motosports Racing Team” braucējs, plānoju piedalīties arī visos Cross Country posmos,” tā Kārlis Kalējs.

“Ķesterciema posms bija fiziski smags, tomēr šī trase ir viena no manām mīļākajām – gadu atpakaļ tā bija mana pirmā sacensību trase Enduro disciplīnā. Šajā posmā veicās salidzinoši labi, bet otrajā aplī pieļāvu vairākas kļūdas, kas liedza gūt uzvaru pār manu sīvāko konkurentu. Sacensības Ķesterciemā, manuprāt, bija noorganizētas augstākajā līmenī. Trase bija labi sagatavota. Šogad turpināšu cīnīties par Latvijas čempiona titulu 85 cc3 klasē, kā arī gatavoties pasaules čempionātam super enduro,” sacīja 85 cc3 klases otrās vietas ieguvējs Inguss Supe (“Sigulda Racing Team”).

„Veicās izcili, par ko liecina rezultāti. Pirmā aplī gadījās tehniska ķibele, no trešās pozīcijas cīnījos divas reizes, bet ātri un veiksmīgi izdevās tikt līdz pirmajai. Ļoti patīkama trase, visu pusotru stundu jutos ļoti brīvi, varēju braukt savā ritmā ar nemainīgu ātrumu. Laiks arī bija perfekts, ne par aukstu, ne par karstu. Šogad galvenais akcents ir uz Latvijas kausu Cross Country, noteikti šogad pamēģināšu arī motokrosu, tad jau skatīšos, vai tas mani ieinteresēs. Šogad pārstāvu “Saldus motoklubu”, mums ir stipra Enduro komanda, ceram uz labiem rezultātiem,” iespaidos dalījās Kvadri open klases uzvarētājs Aivis Graudiņš.

Latvijas kausa Cross Country otrā posma TOP3

EGP klasē:

 1. Kārlis Kalējs
 2. Miks Rasmanis
 3. Markuss Daniels Jauntirāns

Juniros 14+ klasē:

 1. Ralfs Vindigs
 2. Gustavs Krasts
 3. Alisters Budanovs

Hobiju klasē:

 1. Gundars Cibuļskis
 2. Kristaps Bajārs
 3. Jurģis Žukas

Seniors 40+ klasē:

 1. Lauris Ermanis
 2. Ingus Bērziņš
 3. Jānis Jēgers

Veterāni 50+ klasē:

 1. Raimonds Baltgalvis
 2. Ivars Miķelsons
 3. Jurijs Žižkuns

Iesācēji (C) klasē:

 1. Mikus Bēvalds
 2. Edgars Fridrihsons
 3. Vitālijs Podskočijs

Open 1h klasē:

 1. Dāvids Dīvs Vītols
 2. Gatis Putniņš
 3. Ilgvars Martemjanovs

85cc3 klasē:

 1. Ričards Dambergs
 2. Inguss Supe
 3. Gusts Rasmanis

Absolūtais iesācējs klasē:

 1. Ivo Hartmanis
 2. Toms Arājs
 3. Markuss Grīnbergs

Kvadri open klasē:

 1. Aivis Graudiņš
 2. Timo Loot
 3. Ingus Jēkabsons

ATV klasē:

 1. Hegri Sutt
 2. Lennart Kiivit
 3. Taivo Kaarna

Sacensību pilni rezultāti: https://speedhive.mylaps.com/Events/2152646

Latvijas kausa Cross Country trešais posms norisināsies 11. jūnijā Stendē, Stendes mototrasē.