“Dakar 2013”: Desprē mazliet “paklūp”, Petransels atkal uzvar, De Rojs turpina dominēt, iet bojā jauns francūzis

Dakar 2013 logo

Pēc aizvadāmo posmu skaita “Dakar Rally 2013″ sasniedzis pusi – septiņi aiz muguras, septīņi vēl priekšā. Septītajā posmā lielā karavāna no Čīles pārvācās uz Argentīnu un 218 km garais ātrumposms jau tika aizvadīts tur, bet posma kopējais garums bija 751 km.

“Dakar Rally” 7.posmā moto konkurencē pirmo uzvaru izcīnīja amerikānis Kurts Kaselli (KTM). Otrais bija čīlietis Francisko Lopess (KTM), trešais francūzis Olivjē Peins (Yamaha), bet sacīkšu galvenais favorīts Sirils Desprē (KTM) ierindojās tikai 34 vietā, uzvarētājam zaudējot mazliet virs 13.minūtēm. Tādējādi Desprē arī kopvērtējumā atkrita no otrās uz piekto vietu, bet līdera godu jau ceturto posmu pēc kārtas saglabā Peins. Jāpiebilst, ka titulētais Desprē pagaidām šogad vēl nav uzvarējis nevienā posmā.

Vieglo auto konkurencē otro uzvaru atsevišķā posmā svinēja Stefana Petransela/Žana Pola Kotrē (Mini) ekipāža. Otrie tikai ar 39 sekunžu deficītu bija Žirlēns Čičerī/Žan-Pjērs Garsēns (Buggy SMG), bet trešie – Robijs Gordons/Kellons Valčs (Hummer). Jaatzīmē, ka karstasinīgais Gordons, neskatoties uz diviem līdz šim visnotaļ neveikmīgiem posmiem, noslēdzot 7.posmu no kopvērtējumā ir pacēlies jau uz 23.pozīciju. Pašlaik izskatās, ka galvenajai cīņai par uzvaru gatavojas Petransela ekipāža un Nasers Al Atija/Lūkass Krūzs (Demon Buggy), kuri šodien bija piektie, taču kopvērtējumā no Petransela atpaliek tikai 3 minūtes 14 sekundes. Trešajā vietā esošie Žinels De Viljē/Dirks von Zitcevics (Toyota Hylux) jau atpaliek 44 minūtes. Tiesa,

sacensības pēc aizvadāmo posmu skaita vēl ir tikai pusē

un “Dakar Rally” pat visstiprākie un titulētākie par iegūto pārsvaru droši var būt tikai rallijreida finišā.

Sacensības turpina arī Latvijā būvētais “OSCar 03″ prototips ar lietuviešu ekipāžu Benedikts Vanags/Šauļus Jurgelēns, kuri 6.posmā nespēja finišēt atvēlētājā laikā un par to saņems laika sodu (rezultātos vēl nav atspoguļots), taču tika pielaisti 7.posmam un tajā finišēja 47.pozīcijā.

Kravas auto konkurencē turpina dominēt holandieša Žerāra De Roja ekipāža (Iveco), kuriem šī bija ceturtā uzvara septiņos posmos un nozīmēja saglabātu līderu godu. Čeha Alesa Lopraisa ekipāža 7.posmā ieņēma otro vietu, bet trešā bija šīs dienas labākā “Kamaz” ekipāža Andreja Karginova vadībā.

Kvadraciklu konkurencē pirmo uzvaru svinēja čīlietis Sebastians Palma (Can-Am), bet otro dienu pēc kārtas tikai otrais bija kopvērtējuma līderis un šīs klases uzvarētājs 2010.gadā Markoss Patronelli (Yamaha).

Diemžēl piektdienas rītā (08.30 pēc vietējā laika) netālu no Čīles robežas pārbraucienā gājis bojā franču motobraucējs Tomass Buržēns, vēsta Dakar.com. Sportists dzīvību zaudēja pēc sadursmes ar pretējā virzienā braucošu Čīles policijas automašīnu, kad bija ceļā uz ātrumposma starta vietu Argentīnas teritorijā. Buržēns bija tikai 25 gadus vecs un Dakaras rallijreidā startēja pirmo reizi, tomēr pēc sešiem posmiem kopvērtējumā atradās nebūt ne zemajā 68. vietā.

Sent-Etjēnā dzimušais motobraucējs ar bezceļu sacensībām pa īstam aizrāvies, kopš 2009.gadā piedalījies Marokas rallijreidā. Viņa lielākie panākumi ir 4.vieta klasiskā Dakaras rallija distancē “Africa Race’2011” un 7.vieta Tunisijas rallijreidā tanī pašā gadā.

Jāpiebilst, ka šogad šis ir pirmais letālais negadījums no sportistu vidus, bet kopumā jau trešais, jo iepriekš kādā avārijā bija iesaistīta organizatoru mašīna. Tur divi bojā gājušie.