Dakar 2015: 3.posmā „spridzina” debitants Valkners un „pievelk” atdzimusī „Peugeot” komanda

Barreda Bort_Dakar 2015

Šā gada 6.janvāri gados jaunais austriešu motobraucējs  Matiass Valkners noteikti nekad neaizmirsīs, jo viņš paveica to, ko negaidīja neviens – debijas reizē Dakar Rally izcīnīja savu pirmo uzvaru ātrumposmā. „AutoMedia.lv” savukārt prieks, ka mūsu prognoze par šī 28 gadus vecā puiša potenciālu pildās…

Maratona trešais posms, pēc dienu iepriekš aizvadītā šā gada garākā ātrumposma(518 km) bija teju uz pusi īsāks automobilistiem (284 km) un  vēl īsāks motobraucējiem (220 km). Taču trase bija ļoti akmeņaina un bīstama, to atzina teju visi dalībnieki.

Pēc Dakaras mēriem jauniņais Valkners (KTM) starp posma līderiem turējās jau no paša sākuma, bet vēl pēdējā kontrolatzīmē bija tikai trešais.  Taču trases pēdējā daļā spēja kāpināt tempu un beigās izrādījās, ka ir ātrākais. Līdzīgā stilā dienu aizvadīja arī titulētais Marks Koma (KTM) un finišā nonāca kā otrais ātrākais. Savukārt kopvērtējuma līderis Žuans Bareda Borts (Honda) tieši uz beigām ir ļāvis sevi apsteigt un finišēja trešais.

„Tas bija reāli bīstami…”, par šīs dienas trasi pēc finiša kodolīgi izteicās  Bareda (titulfoto).

Piebildīsim tikai, ka pirmajā desmitnieka… pat divdesmitniekā šajā ātrumposmā „nejaušu” cilvēku nebija, vien vairāk vai mazāk pazīstami garā peletona galvgala sportisti. Uzvara Valkneram ļāva pacelties uz 3.pozīciju kopvērtējumā un arī Koma jau ir pakāpies līdz 4.pozīcijai ar vairs tikai nepilnu 11 minūšu deficītu no līdera Baredas. Patīkami, ka sacensības veiksmīgi turpina arī igaunis Marts Mēru (Honda), kurš ierindojas kopvērtējuma 76.vietā.

3.posma rezultāti MOTO konkurencē

1. Matthias Walkner (KTM) – 2:34;28

2. Marc Coma (KTM) + 00;40

3. Joan Barreda Bort (Honda) + 01;53

4. Toby Price (KTM) + 02;45

5. Paulo Concalves (Honda) + 2;49

6. Alain Duclos (Sherco) + 03;11

7. Ruben Faria (KTM) + 03;26

8. Jeremias Israel Esquerre (Honda) + 04;02

9. Jordi Viladoms (KTM) + 04;36

10. Juan Pedrago Garcia (Yamaha) + 05;21

Vieglo automobiļu konkurencē pirmo paša izcīnīto uzvaru guva argentīniešu līdera Orlando Teranovas (Mini) ekipāža (1.posma uzvara iekrita rokās pēc ātrumposmā ātrākā Nasera Al Atijas (Mini) sodīšanas par ātruma pārsniegšanu pārbraucienā).  Otrā 2009.gada kopvērtējuma uzvarētāja Žinela De Viljē (Toyota) ekipāža, bet dienas līderu trio noslēdza Sauda Ārābijas rallija speciālists Jazīds Alradži, kurš rallijreidiem pievērsās tikai pērn, taču paspēja uzvarēt nozīmīgus trīs rallijreidus – sniegoto Баха Северный Лес Krievijā, Italian Baja un Ēģiptes rallijreidu, taču Dakarā ir debitants. Kopvērtējuma līderis Al Atija palika tikai piektais. Diena zīmīga vēl ar to, ka pirmoreiz tik augstas vietas ieņēma abi „Peugeot” komandas grandi – Karloss Sainss ceturtais, Stefans Petransels septītais. Arī trešais „Peugeot” pilots – ļoti pieredzējušais, bet autoklasē debitants Sirils Desprē jau spēja finišēt 14.pozīcijā.

Karloss Sainss (Mini)

Karloss Sainss (Peugeot)

Ļoti labi brauc arī tikai trešo Dakaru aizvadošais lietuviešu rallists Benedikts Vanags (Toyota)

– 22.pozīcija šodien. Turas arī otra leišu ekipāža ar pilotu Antanu Jukņeviču ((Toyota, 67.vieta), bet par Latvijas komandas „RE Autoclub” krievu braucēju Aleksandra Terentjeva/Alekseja Berkuta (Ford) ekipāžu vienos naktī nekādu ziņu starp 82 finišējušām ekipāžām vēl nebija. Kopvērtējumā Teranova no 10.vietas uzreiz pakapās uz trešo, Sainss no sestās uz ceturto, Alradži no astotās uz piekto, bet Al Atija un De Viljē vietas pašā augšā tā arī nesamainīja. Petransels atkaroja sešas pozīcijas un ierindojas 16.vietā. Augstajā 25.vietā (priekš viņa) atrodas Vanags.

Stefans Petransels (Peugeot)

Stefans Petransels (Peugeot)

3.posma rezultāti AUTO konkurencē

1. Terranova/Graue (Mini All 4 Racing) + 2:57;28

2. De Villiers/Von Zitzewitz (Toyota Hilux) + 01;54

3. Alrajhi/Gottschalk (Toyota Hilux) + 02;52

4. Sainz/Cruz (Peugeot) + 04;06

5. Al Attiyach/Baumel (Mini All 4 Racing) + 04;18

6. Roma/Perin (Mini All 4 Racing) + 05;58

7. Peterhansel/Cottret (Peugeot) + 09;26

8. Van Loon/Rosegaar (Mini All 4 Racing) + 11;57

9. Chabot/Pillot (SMG) + 15;49

10. Lavielle/Maimon (Toyota Hilux) + 16;28

Kvadraciklu konkurencē trešajā ātrumposmā favorītu – Ignasio Kasales,  Rafala Sonika un Serdžio Lafuentes – spēkošanos ar uzvaru pārtrauca argentīnietis Lukass Boneto (Honda), kuram sekoja viņa tautietis Sebastjans Halperns (Yamaha). Soniks (Yamaha) trešais, bet Lafuente (Yamaha) un Kasale (Yamaha) attiecīgi tikai sestais un astotais. Par līderi pēc trim posmiem izvirzījies urugvajietis Lafuente.

Rafals Soniks (Yamaha)

Rafals Soniks (Yamaha)

Kravas auto grupā šogad pirmo uzvaru guva „Kamaz” komandas līdera Airata Mardejeva ekipāža. „Kamaz” šī bija veiksmīga diena, jo otro vietu izcīnīja Andreja Karginova ekipāža. Trešā internacionālā „Iveco” ekipāža ar nopelniem bagāto holandieti Žerāru De Roju pie stūres. Kopvērtējumā Mardejevs ir kļuvis par līderi, , bet trešais ir Karginovs. Abi, kā arī čeha Aleša Lopraisa (MAN) ekipāža no pirmās uz ceturto vietu pēc šī posma atbīdīja vēl vienu „Kamaz” ekipāžu ar pilotu Antonu Nikolajevu.