“Dakar 2015″ pirmais posms: uzvarētājs Al Atija saņem sodu un triumfē Teranova

dakar 2015 logo

Un tā – nereti par motorsporta olimpiādi dēvētā Dakaras rallijreida jaunākais izlaidums ir startējis. Turpmākās divas nedēļas vēstis no Dienvidamerikas būs ziņu avotu viens no karstākajiem ikdienas jaunumiem…

Šogad Dakar Rally starts aizritēja bez klasiska prologa (ļoti īss super special stage šovs), taču pirmais ātrumposms (auto 170 km, moto 175 km) garajā 1.posma distancē (vairāk nekā 800 km) pēc Dakaras mērogiem tik un tā ir vien tāda iesildīšanās.

Pirmie rezultāti vēl ir maz ko vērti, taču zināmu informāciju tomēr sniedz.

Vieglo automobiļu konkurencē finišu visātrāk sasniedza pazīstamais katarietis Nasers Al Atija pārī ar franču stūrmani Metjū Baumelu (Mini). Viņiem 170 km veikšanai bija nepieciešama tikai stunda, 12 minūtes un 50 sekundes. Lielas trases grūtības vēl tikai sekos, bet tāpat ļoti augsts vidējais ātrums bezceļu sacīkstēm! Par prieku mājniekiem tikai 22 sekundes no viņiem atpalika argentīniešu līdera Orlando Teranovas (Mini) ekipāža. Trešais finišu sasniedza allaž plātīgā amerikāņa Robija Gordona vadītais „Hammer”, zaudējot līderim minūti un 4 sekundes. Tiesa,

pirmo wins speciale šogad Al Atija tomēr zaudēja,

jo ekipāžai vēlāk tika piespriests 2 minūšu sods, kas „Mini” komandas dubulttriumfu izjauca, bet katarieti atmeta uz septīto pozīciju. Desmitniekā arī citi aktuālākie šīs Dakaras tēli: trešais DĀR pārstāvis Žinels De Viljē, ceturtais polis Kšištofs Holovčiks, astotais spāņu ‘matadors’ Karloss Sainss, desmitais – rallijreidu titulētākais vīrs, francūzis Stefans Petransels.

Spataro/Lozada (Renault Duster)

Spataro/Lozada (Renault Duster)

Turpat netālu arī vēl daži piloti, kuru vadītās ekipāžas vērā būtu jāņem arī turpmākajā rallijreida gaitā: 12-tais portugāļu ‘ass’ Karloss Souza, 13-tie mums Latvijā labi pazīstamais krievu duets Vašiļjevs/Žiļcovs, zemāk vēl viens otrs… Kaimiņu lietuviešu-baltkrievu ekipāža Benedikts Vanags/Andrejs Rudņickis arī visai augstu – 36.pozīcija. Dažas vietas viņiem priekšā francūžu Desprē/Pikāra ekipāža, bet viņu pieminēšana ir atsevišķs stāsts. Pirmā ātrumposma pārsteigums noteikti ir sesto ātrāko laiku uzrādījušie argentīnieši Emiliano Spataro/Benjamins Lozada ar “Renault Duster”. Nu ko, gaidīsim, uz ko viņi būs spējīgi turpinājumā. Savukārt nedienas jau pašā sākumā piedzīvoja aizvadītā gada uzvarētāji spānietis Nani Roma/francūzis Mišels Perēns, kuru „Mini” noslāpa jau drīz pēc starta.

Nav gluži tā, ka Latvija šogad Dakarā nemaz nav pārstāvēta.

Krievu braucēji Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts (Ford Raptor) oficiāli startē kā Latvijas komandas „RE Autoclub” ekipāža un gan jau tēmē uz cienījamu vietu vismaz T2 grupas ieskaitē. Pirmā etapa finišu Terentjevs/Berkuts sasniedza ar kopējo 76.rezultātu, bet 85.pozīcijā ierindojās lietuviešu ekipāža Antans Jukņevičs/Edvards Duoba (Toyota Hilux)

1.posma rezultāti AUTO konkurencē

1. Terranova/Graue (Mini All 4 Racing) + 1:13;12

2. Gordon/Campbell (Hummer H3) + 0;42

3. De Villiers/Von Zitzewitz (Toyota Hilux) + 0;50

4. Holowczyc/Panseri (Mini All 4 Racing) + 0;54

5. Spataro/Lozada (Renault) + 0;56

6. Ten Brinke/Colsoul (Toyota Hilux) + 1;16

7. Al Attiyach/Baumel (Mini All 4 Racing) + 1;38 (sods 2;00)

8. Sainz/Cruz (Peugeot) + 1;44

9. Van Loon/Rosegaar (Mini All 4 Racing) + 1;58

10. Peterhansel/Cottret (Peugeot) + 2;13

Moto konkurencē izpaliek pēdējo gadu divu spilgtāko līderu spānieša Marka Komas un francūža Sirila Desprē duelis. Desprē šogad, līdzīgi kā agrāk ne viens vien no labākajiem motociklistiem, ir sēdies pie auto stūres, pieņemot savas Dzimtenes autoražotāja „Peugeot” piedāvājumu.

Marks Koma (KTM)

Marks Koma (KTM)

Pirmajā ātrumposmā Koma (KTM) uzrādīja trešo labāko rezultātu, minūti un 12 sekundes atpaliekot no komandas biedra brita Sema Sanderlenda. Otrais portugālis Paulo Konkalvess, kurš pārstāv konkurējošo „Honda” komandu. Pirmajā desmitniekā no mazāk zināmiem braucējiem tikai divi. Jaunais austriešu talants Matiass Valkners, kuru jau paspējusi ‘savākt’ zvaigžņotā „Red Bull KTM” komanda un čīlietis Pablo Kvintanilla.

1.posma rezultāti AUTO konkurencē

1.Sam Sunderland (KTM) – 1:18;57

2.Paulo Concalves (Honda) + 0;05

3.Marc Coma (KTM) + 1;12

4. Joan Barreda Bort (Honda) + 1;41

5.Alain Duclos (Sherco) + 2;08

6.Jeremias Israel Esquerre (Honda) + 2;16

7.David Casteu (KTM) + 2;36

8.Matthias Walkner (KTM) + 2;42

9.Pablo Quintanilla (KTM) + 2;58

10.Ruben Faria (KTM) + 3;02

Kvadraciklu konkurencē pirmajā ātrumposmā vietas tika sadalīja pērnā gada kopvērtējuma uzvarētāju trio. Turklāt tieši tādā pat secībā kā iznāca Dakar 2014 finišā – čīlietis Ignasio Kasale, minūti un 7 sekundes zaudēja polis Rafals Soniks, bet vēl 14 sekundes lēnāks bija urugvajietis Serdžio Lafuente (Visi „Yamaha”).

Kravas auto grupā uzvarēja pieredzējušā holandieša Hansa Steisija (Iveco) pilotētā ekipāža, aiz sevis atstājot tautieša Marsela Van Vlieta un čeha Aleša Lopraisa vadītos (MAN), bet krievu „Kamaz” piloti šajā ieskrējienā savas mašīnas līdz finišam aizveda tikai piektajā un sestajā pozīcijā.