„Dakar Rally 2013” 11.posms – atkal iejaucas māte daba

Dakar 2013 logo

Rallijreida 11.posmā jau otro reizi šogad organizatori dabas apstākļu radīto sarežģijumu – lietavās pārplūdušu upju – dēļ spiesti pārtraukt sacensības ātrumposmā vieglajiem auto un kraviniekiem. 483 km garajā posmā ātrumposma garums bija plānots 221 km garumā. To veica tikai motociklisti un kvadraciklisti, bet vieglo auto un kravas auto konkurencē sacensības tika apturētas, ieskaitot rezultātus, kas parādīti sasniedzot pirmo kontrlopunktu.

Moto konkurencē uzvarēja slaveno spāni Marku Komā „KTM” rūpnīcas komandā aizstājošais amerikānis Kurts Kaselli. Atgādinām ka, ka Komā „Dakar 2013” spiests izlaist iepriekš gūtas traumas dēļ. Otro vietu ieguva portugālis Paolo Gonzaless, bet

trešais bija kopvērtējuma līderis Sirils Desprē (KTM), kurš tādējādi nostiprināja līdera pozīcijas, jo viņa tuvākie sekotāji 11.posmā bija mazāk veiksmīgi.

„Cenšos saglabāt pareizu līdzsvaru. Spēja koncentrēties jāsabalansē ar spēka patēriņu un motocikla resursu saglabāšanu. Man ir grūti braukt rezervētāk, jo tad zaudēju koncentrāciju, kas ir ārkārtīgi bīstami. Taču, ja būšu pārāk iekarsis, riskēju nogurt fiziski vai, ka var neizturēt motocikls,” pēc finiša sacīja Sirils Desprē.

Kvadraciklu konkurencē labākais bija austrālietis Pauls Smits, līderis Markoss Patronelli otrais, taču kopvērtējumā stabili vadībā ir Patronelli.

Vieglo auto un kravas auto sacensības tika apturētas un ieskaite klasificēta pēc pirmajā kontrlopunktā, kas atradās 84 km no starta, sasniegtajiem rezultātiem.

Tādējādi 11. Posma rezultāti ir visai negaidīti, ja neskaita uzvarētāju, kas arī ļoti iespējams būtu cits, ja ātrumposms tiktu aizvadīts pilnībā.

CP1 atzīmē ātrākā izrādījās amerikāņa Robija Gordona (Hummer) ekipāža. Otrais Ronāns Šabo (Buggy SMG), trešais Lučio Alvaress (Toyota). Tiem braucējiem, kas līdz sacensību apturēšanai nepaspēja sasniegt pat CP1, tiks ieskaitīts rezultāts, ko uzrādījusi pēdējā no kontrolpunktu sasniegušajām ekipāžam – vieglajiem attiecīgi aptuveni 23 minūtes, kraviniekiem ap 18 minūtes, kas ir salīdzinoši mazs deficīts un tikai saasinās konkurenci atlikušajos trīs rallijreida posmos. Lai arī labāko pieciniekā nav līdera Stefana Petransela, viņš kopvērtējumā saglabā stabilu līderpozīciju ar 52 minūšu pārsvaru. Otrā ir Žinela De Viljē ekipāža, kurai seko krieva Leonīda Novicka ekipāža. 11. posms Novitskim gan nebija no veikmīgākajiem.

Kravas auto konkurencē CP1 ātrākā izrādījās holandieša Žerāra De Roja (Iveco) ekipāža. Otrā čeha Alesa Lopraisa (Tatra) vienība, bet trešie krievu „Kamaz’ pārstāvji Eduarda Nikolajeva vadībā. Kopvērtējuma trijniekā Nikolajevs, kuram 32 minūtes zaudē čehs Martins Kolomijs, bet trešais ar vēl aptuveni 2 minūšu deficītu Mardejevs. De rojs pēc neveiksmes iepriekšējā posmā tikai piektais un līderism zaudē mazliet vairāk nekā stundu.

11.posma rezultāti/Moto

1 CASELLI (USA) KTM 02:55:01

2 GONÇALVES (PRT) HUSQVARNA +00:04:45

3 DESPRES (FRA) KTM +00:06:24

4 PEDRERO (ESP) +00:10:18

5 LOPEZ (CHL) KTM +00:10:51

11.posma rezultāti/Auto

1. Robby Gordon (Hummer) — 00:50:51

2. Ronan Chabout (Buggy SMG) +0:38

3. Lucio Alvarez (Тoyota Hylux) +1:47

4. Bernard Errandonea (Buggy SMG)  +3:29

5. Ginel De Villiers (Toyota Hylux) +3:55.

11.posma rezultāti/Trucks

1. Gerard De Rooy (IVECO) — 00:54:47

2. Ales Loprais (TATRA) +0.56

3. Eduard Nikolaev (KAMAZ) +2.06

4. Airat Mardeev (KAMAZ) +3.07

5. Peter Versluis (MAN) +3.31