Dakar Rally 2018: Izstājusies arī ekipāža ar vienīgo Latvijas pārstāvi

Dakar Rally 2018

Vakar pasauli aplidoja video, fotogrāfijas un ziņas par to, ka pēc iekrišanas pamatīgā tuksneša kāpu bedrē, stūrmaņa traumas dēļ no Dakaras rallijreida izstājies uzvarām WRC čempionātā bagātākais vīrs Sebastians Lēbs ar “Peugeot”. Dienu iepriekš ļoti līdzīgi sacensību arēnu bijis spiests pamest arī vienīgais Latvijas pārstāvis šā gada Dakar Rally.

Atgādināsim, ka jau otro gadu pēc kārtas Latvija Dakar Rally  ir pārstāvēta vien pateicoties Ukrainā dzimušajam, bet nu jau piecus gadus Latvijā dzīvojošajam un ar Latvijas sporta licenci braucošajam Oļegam Uperenko.

Sebastians Lēbs un Daniels Elena pēc negadījuma 5.etapā, kas beidzās ar izstāšanos

Sebastians Lēbs un Daniels Elena pēc negadījuma 5.etapā, kas beidzās ar izstāšanos

Oļegs kā stūrmanis jau otro reizi Dakaras rallijreidā startēja Kaļiņingradas biznesmeņu Šikotarovu 2016.gadā izveidotajā komandā “Konturterm Racing”. Šogad Oļegs asistēja Ivanam Šikotarovam (Nr.382), kuram pie auto stūres šī bija Dakaras debija.

Sacensības Šikotarova/Uperenko ekipāžai iesākās visai veiksmīgi – pirmajā etapā viņi finišēja tikai 68.vietā, taču ar katru nākamo etapu sniegumu uzlaboja. Otrajā etapā bija 37.vietā un kopvērtējumā pacēlās uz 38.pozīciju. 3.etapā vieta ātrumposmā tika uzlabota vēl par vienu pozīciju, kas ļāva arī pakāpties divus pakāpienus augstāk kopvērtējumā.

Ceturtajā etapā Oļega ekipāža lielā ātrumā esot ielidojusi kāpās grūti saredzamā bedrē.

Trieciens bijis pamatīgs, taču “Toyota Hilux” to izturējusi. Diemžēl pilotam Ivanam Šikotarovam bijušas pārāk viegli priekš tik pamatīga trieciena nospriegotas drošības jostas. Viņš gan spējis aizvadīt mašīnu līdz finišam, bet vairs neesot varējis pat izkāpt no auto.  Ivans ticis hospitalizēts – vispirms nogādāts Peru galvaspilsētā Limā, bet pēc tam Sankt-Pēterburgā, lai veiktu ārstēšanu. Oļegam ar veselību viss esot daudz maz kārtībā.

Oļegs Uperenko un Sergejs Šokotarovs Dakar Rally 2017 finišā

Oļegs Uperenko un Sergejs Šikotarovs Dakar Rally 2017 finišā

“Bedre, kurā trāpījām, nebija iezīmēta rallija leģendas grāmatā. Tā nebija mūsu kļūda. Tāda ir Dakara,” notikušo “AutoMedia.lv” komentēja Oļegs Uperenko.

Žēl, jo finišējot 4.etapā pat pēc negadījuma ekipāža spēja uzrādīt 24.labāko rezultātu un kopvērtējumā jau bija 27.pozīcijā.

Oļegs Uperenko (no kreisās) un Ivans Šikotarovs pirms pilota nosūtīšanas uz slimnīcu Limā

Oļegs Uperenko (no kreisās) un Ivans Šikotarovs pirms pilota nosūtīšanas uz slimnīcu Limā

Piebildīsim, ka pērn Oļegs palīdzēja aizvest līdz kopvērtējuma 37.pozīcijai Ivana tēva Sergeja Šikotarova vadīto auto. Šogad savukārt Sergejs Šikotarovs, braucot kopā ar stūrmani Andreju Samarinu ar “Toyota FJ Cruiser” izstājās jau otrajā etapā.