“Dakar” zvaigzne Žerlēns Čičerī izpilda unikālu triku ar automobili “Mini Countryman”

mini-backflip

Svētdien, 17.februārī interneta vietnē “Yuotube.com” parādījies video ar unikālu triku, ko veic franču autobraucējs Žerlēns Čicērī.

Runa ir par motofrīstailā labi pazīstamu triku – no speciālas rampas izpildītu lēcienu „backflip”, taču Čicerī atmugurisko salto izpilda nevis ar motociklu, bet ar automobiļa „Mini Countryman” modifikāciju „John Cooper Works”. Pēc viena no ekstrēmā pasākuma atbalstītājiem „Monster Energy” pārstāvju paustā,

šī ir pirmā reize, kad „backflip” oficiāli tiek izpildīts ar automobili.

Video labi redzams, ka automobilis faktiski ir tāds ar kādiem komanda “X-Raid” startē tuksnešu rallijreidos, taču lēciena izpildīšanai ir tikusi speciāli pārbūvēta auto piekare, kam kopā ar no sniega veidotu piezemēšanās rampu bija jānoamortizē pamatīgais trieciens.

Gandrīz 35 gadu vecumu sasniegušais (dzimis 20.maijā) Žerlēns Čičerī savulaik bija profesionāls kalnu slēpotājs, četrkārtējs (1999, 2002, 2006, 2007) pasaules čempions snovbordā, bet vienlaikus sāka nodarboties arī ar autosportu „French Rally Cup” seriālā. Pēc panākumiem 2003.gada sezonā, Čičerī pat kļuva par „Citroen” komandas oficiālo pilotu.

Tiesa, lielāko popularitāti Žerlēns Čicerī iemantoja, „X-Raid” komandas sastāvā piedaloties slavenajā Dakaras rallijreidā. Čičerī 2006.gadā „X-Raid” komandā brauca kopā ar tādiem tuksnešu ralliju meistariem kā katarietis Nasers Al Atija un spānis Hosē Monterde. Francūzim kopā ar stūrmani Metjū Boumelu izdevās uzvarēt rallijreida pēdējā ātrumposmā, vēl reizi izcīnīt ātrumposmā 2.vietu un ierindoties kopvērtējuma 9.vietā, kas togad bija labākais „X-Raid” sasniegums.

Nākamais gads gan pagāja bez panākumiem, bet 2008.gadā Dakaras rallijs Āfrikā, kā zināms, tika atcelts. Par neveiksmīgu nevar uzskatīt arī Čicerī pirmo „Dakar Rally” Dienvidmamerikā 2009.gadā. Lai gan trasē tika piedzīvota avārija un nevienā posmā uzvarēt neizdevās, summā tomēr francūzis atkārtoja kopvērtējuma 9.pozīciju. Togad Čičerī pārī ar zviedru stūrmani Tīnu Tērneri kļuva arī par „FIA Cross Country Rally World Cup” uzvarētāju.

Gadu vēlāk – 2010.gadā – Žerlēns Čičerī sasniedza savu ausgtāko punktu „Dakar Rally” – izcīnot kopvērtējumā 5.vietu. Taču pēc „Mitsubishi” komandas aiziešanas no rallijreidu arēnas, konkurence komandu sastāvos bija milzīga un Čičerī vieta „X-Raid” vēlāk vairs neatradās. Šogad, startēdams ar „SMG Buggy” zem Kazahstānas komandas „Astana” koroga, Žirlēns Čičerī „Dakar Rally” noslēdza kopvērtējuma 8.pozīcijā, uzvarot arī vienā ātrumposmā un vēl vairākkārt iekļūstot ātrāko braucēju trijniekā.

Birkas: