Dalībai rallijreidā „Latvian Baja 2014” pieteikušās arī dažas Latvijas ekipāžas

Souminens/Hurskainens (Mitsubishi Pajero, T1),

Ka jau iepriekš ziņots, šajā nedēļas nogalē (13. un 14.septembrī) Jēkabpils apkaimē notiks starptautiskās rallijreida sacensības „Latvian Baja 2014”, kas ir Krievijas rallijreidu čempionāta noslēdzošais posms.

Pieejamajā dalībnieku sarakstā redzams, ka oficiālus iepriekšējos pieteikumus iesniegušas tikai 26 sportistu ekipāžas, toties uz starta izies arī vairāki Latvijas autobraucēji. Tā kā pieteikšanās atvērta faktiski līdz sacensību sākumam jeb administratīvajām pārbaudē, tad

nav izslēgts, ka vēl kāda ekipāža var pievienoties.

Sacensībās piedalīsies autosportisti no Latvijas, Somijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas. To vidū arī vairāki visai augsta līmeņa braucēji, piemēram, Vladimirs Vasiļjevs, kurš šobrīd ir FIA Pasaules kausa kopvērtējuma 1.vietā, kā arī Sergejs Misikovs, Aleksandrs Želudovs un citi.

Latviju sacensībās pārstāvēs Toms Brants/Mārtiņš Tūters ar „OSCar” un Andris un Krists Feldmaņi ar „Mitsubishi Pajero”. Tāpat dalībnieku sarakstā ir Latvijas pašreiz laikam jau vadošās rallijreidu komandas „RE Autoclub” (arī sacensību rīkotājs) četras ekipāžas, kas gan sastāv tikai no ārvalstu sportistiem – somi Tapio Suominens/Marku Hurskainens un Jouni Ampuja/Jarko Kaliolepo, kā arī krievi Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts un Aleksandrs Kolembets/Oļegs Šorņikovs.

Žēl, ka atraktīvais Berkuts pēdējā laikā ir pametis pilota vietu, jo viņš arī pieskaitāms pie labākajiem Krievijas braucējiem.

Mazāk zināma ir cita Latvijas komanda, kas līdzīgi kā „RE Autoclub” gatavo rallijreidu mašīnas un sniedz sacensību servisu. Tā ir Jelgavā bāzētā „AVMotorsport”, kas būs pārstāvēta ar divām ekipāžām – jau ilgstoši ar Krievijas sporta licenci startējošie Aldis un Daira Vilcāni ar „Nissan Pathfinder”, kā arī sacensībās šoreiz piedalīsies Alda Vilcāna brālis, kurš pildīs pilota pienākumus ekipāžā ar Krievijas stūrmani Vladimiru Makarenko. Māris Vilcāns rallijreidos piedalās epizodiski, bet arī viņam ir Krievijas licence, turklāt Māra kontā ir divi cienīgi finiši vienā nop planētas grūtākajiem rallijreidiem „Zīda ceļš”.

Aldis un Daira Vilcāni rallijreidā "LB 2013"

Aldis un Daira Vilcāni rallijreidā “LB 2013″

Pirms bruņotā konflikta Ukrainā, Krievijas čempionātā allaž piedalījās arī dalībnieki no Ukrainas, taču pašreiz tas saprotamu iemeslu dēļ nav iespējams. Pieļaujams, ka Ukrainas krīze ir iespaidojusi arī citu NVS valstu sportistu dalību. Savukārt pašu Krievijas sportistu trūcīgais sastāvs, skaidrojams vairāk ar to, ka tālo ceļu uz Latviju allaž mēro vien turīgākās komandas, vai tie, kam kaut kas vēl var izšķirties čempionāta kopvērtējumā.