Dalībnieki pošas uz rallija sacensībām Jūrmalā

Standartauto rallijs Jurmala_Dace Janova

Pasākuma ietvaros 11.maijā tiks aizvadīts gan rallija supersprints, gan standartauto minirallijs.

Pirmais no tiem, ar startu jau deviņos no rīta būs kārtējais Latvijas čempionāta un Freko rallija kausa izcīņas posms rallija supersprinta. Dalībnieki šajā disciplīnā startē pa vienam, ar jebkuras markas vieglo automašīnu, kas atbilst Ceļu satiksmes un LAF Tehniskajiem noteikumiem (sporta automašīnām).

Atkarībā no automašīnas tehniskajiem parametriem, sacensības supersprintā norisināsies desmit ieskaites grupās un atsevišķā ieskaitē jauniešiem.

Uzreiz pēc supersprinta finiša sāksies standarta automašīnu minirallija debijas sacīkstes starts.

„Minirallijs – tā ir pirmā pamatskolas klase rallija skolā. Pēc būtības minirallijs līdzinās savulaik rallijsprintu ROAD klasei. Minirallijā tikai matemātikas daļas būs mazāk, tas būs pasākums, kur cilvēkiem iepazīties ar rallija pamatprincipiem – kas ir leģenda, stenogramma, tiesnešu punkti, laika kontrole. Skatoties uz priekšu, minirallijs uzskatāms kā pirmais pakāpiens ceļā uz rallijsprintu un tālāk uz ralliju,” skaidro LAF Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.

Minirallija dalībnieki sacentīsies 3 ieskaites klasēs – standarta automašīnas ar vientilta piedziņu līdz 1600 cm3, ar vientilta piedziņu virs 1600 cm3 un pilnpiedziņas standarta automašīnas.

Kā saldais ēdiens skatītājiem tiks rīkots VIP klases braucieni. Tajā startēs organizatoru uzaicinātas rallija ekipāžas ar sporta automašīnām. Pagaidām VIP klasē savu dalību jau ir apstiprinājuši Raimonds Strokšs, Aivis Egle un Ralfs Sirmacis.