Dambja konstruētais „Tesla Roadster 360” pieveic Paikspīku

eO_4

Pērn Andra Dambja pirmais Paikspīkas elektromobiļa projekts tika pieteikts ar zināmām ambīcijām, turpretim tā evolūcija „eO PP02” uz populārajām kalnā braukšanas sacīkstēm ASV šogad aizbrauca klusi, tikai sevišķi pietuvinātas sabiedrības pavadīta.

Un nav arī nekāds pārsteigums, jo, kā liecina portālā „Delfi” atrodamā informācija, ka latviešu „Drive eO” komanda ir sekmīgi pabeigusi „Pikes Peak International Hill Climb” sacensības. Un kā sekmīgs rezultāts tiek uzskatīts tas, ka Jānis Horeliks ar Ogres Servisa centrā modificēto „Tesla Roadster 360” otrajā dalības reizē ir sasniedzis finišu Zebulona kalna virsotnē. Kā izrādās, jau pirms došanās uz Ameriku komandas pārstāvji esot brīdinājuši, ka šāgada sacensības izmantos vairāk kā jaunu tehnisko risinājumu pārbaudi.

eO_3

Nezinu kā Jums, bet man šāds „sasniegums” rada zināmas asociācijas ar peldētāju, kurš startē Olimpiskajās spēlēs 100 m peldējumā, piemēram, brīvajā stilā un viņa rezultāts ir… nopeldēti visi 100 metri. Un pēc tam sekojošs secinājums, ka jaunās peldbikses turas uz kamiešiem itin labi…

Protams, kā jau ikvienās sacensībās Horelika kalnā braucienam ir arī rezultāts.

Viņš 12,42 jūdzes (aptuveni 20 km) garo trasi ar vairāk kā 156 līkumiem veica 12 minūtēs un 57,536 sekundēs, t.i., ar vidējo ātrumu 55,56 jūdzes stundā (mums saprotamās mērvienībās – 89,415 km/h).

Lai saprastu, ko ir vērts šāds rezultāts, „Electric Modified” klases uzvarētājs amerikānis Gregs Treisijs (ar „Mitsubishi”) Paikspīkas trasi veica deviņās minūtēs un 8,188 sekundēs, ar vidējo ātrumu 78,805 jūdes stundā (126,824 km/h). Starp citu ar šādu rezultātu viņš ieņēma otro vietu sacensību absolūtajā kopvērtējumā, piekāpjoties vienīgi „Unlimited” klases braucējam Romēnam Dimā. Otro rezultātu elektromobiļu klasē uzrādīja japānis Hiroši Masuoka („Mitsubishi”) – 9:12,204, bet trešo vēl viens japānis Ikuo Hanava („Summit”) – 12:18,019.

eO_1

Horeliks savā klasē ieņēma ceturto vietu (no piecām). Un „tik augstu” nokļuva tikai tādēļ, ka viens no sacīkšu favorītiem, leģendārais Nobuhiro „Monstrs” Tadzima distanci šoreiz nebeidza. Atgādināsim, ka pērn viņš laboja „Electric Modified” klases rekordu, distanci veicot 9:46,530.