Dambji izrāda viena megavata elektrisko auto un neslēpj ambīcijas uzvarēt Paikspīkas sacensībās

1-DNB_banka_Pikes_peak_04.06.2015 048

Pazīstamā autosportista un konstruktora Andra Dambja uzņēmums “Drive eO” ceturtdien, 4.jūnijā oficiāli prezentēja pašu radīto 1367 ZS jaudas elektrisko sacīkšu auto “eO PP03”, ar kuru šī gada 28. jūnijā tiks aizvadīts trešais „Drive eO” piegājiens leģendārajās Paikspīkas kalnābraukšanas sacensībās ASV.

Jaunais pilnpiedziņas “eO PP03” ir aprīkots ar 50 kWh litija jonu akumulatoru paku, kas darbina sešus YASA-400 elektriskos motorus ar eO izstrādātajiem kontrolieriem. Šis aprīkojums nodrošina iespaidīgu 1020 kW jaudu, maksimālais griezes moments ir 2160 Nm, un auto var attīstīt ātrumu līdz 260 km/h, savukārt spēkrata svars ir tikai 1150 kg.

Latviešu konstruēto auto Kolorādo štatā šoreiz stūrēs Amerikā plaši pazīstamās autosportistu Milenu dinastijas pārstāvis Rīss Milens.

Prezentācijā tika atklāts, ka komandas mērķis ir pieveikt 20 kilometrus garo trasi ātrāk nekā deviņās minūtēs, pretendējot uz rekordu elektrisko auto kategorijā un kļūstot par pirmo elektrisko auto, kas uzvarējis kopvērtējumā.

17-DNB_banka_Pikes_peak_04.06.2015 023

Atgādināsim, ka pirmais Dambja uzņēmuma mēģinājums ar paškonstruētu elektroauto un pašmāju pilotu Jāni Horeliku pie stūres iekarot Paikspīku pirms trim gadiem beidzās ar avāriju. Savukārt pērn finišs tika sasniegts, taču pieticīgi. Tiesa, arī mērķi pagājšgad tika uzstādīti pieticīgi – gūt pieredzi un attiecīgi auto bija modificēts amerikāņu „Tesla”.

Uz Rīsu Milenu tiek liektas lielas cerības. Viņš autosporta pasaulē zināms jau vairāk nekā 20 gadus. Pilots dzimis Jaunzēlandē un tēva iespaidā pusaudža gados pārcēlies uz ASV. Rīsam ir pieredze dažādās autosporta disciplīnās – rallijā, driftā un rallijkrosā. Viņš ir vairākkārt startējis arī Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās, uzstādots vairākus rekordus. Tostarp kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju 2012.gadā.

”Drive eO” ir radījuši auto, kas ļauj rītdienu piedzīvot jau šodien – viņiem izdevies uzbūvēt jaudīgāko automašīnu, kas līdz šim startējusi Paikspīkā – mums ir ļoti reālas iespējas uzvarēt kopvērtējumā,” tiek citēts Rīss Milens, kurš prezentācijā Latvijā, protams, nepiedalījās.

“eO PP03” jau 8. jūnijā no Frankfurtes lidostas Vācijā tiks sūtīts uz Denveru ASV. Kolorado auto nonāks 11. jūnijā, bet treniņi sāksies divas dienas vēlāk. Sacensības notiks svētdienā, 28. jūnijā.