Drifta princesīte Sabīne: Drifts un moči – tas ir mans! (+FOTO)

1_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Autosports ir vīruspēļu pasaule. Vairums taču tam piekritīs, vai ne? Tā nu tas ir iegājies no laika gala, ka riteņu, motoru, zirgspēku un ātruma valstībā tikai retajai daiļā dzimuma pārstāvei izdodas gūt vērā ņemamus panākumus. Un laikam tāpēc šajā nopietno ‘rotaļu laukumā’ VIŅAS ievērību gūst vien jau ar savu parādīšanos.

Nu kurš autosporta cienītājs Latvijā, piemēram, nepazīst autošosejas sacensību piloti Karlīni Štālu? Bez nozīmīgiem tituliem palikusi, šī allaž šķelmīgā blondīne, šķiet, tomēr ir populārāka kā Pasaules čempione ūdensmotosportā – citādi ļoti autosportiskās Šlēgelmilhu ģimenes atvase Nellija.

9_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Cits piemērs – Latvijā salīdzinoši jaunās, taču ļoti skatāmās autosporta disciplīnas drifta labākajiem puišiem visiem kopā laikam ticis tik sabiedrības (tanī skaitā mediju) uzmanības, cik par Latvijas drifta karalieni iedēvētajai Kristenai (Kristīnei Staņevičai) vienai pašai. Nevar gan teikt, ka Kristīnes vienīgais ‘nopelns’ ir garas skropstas, jo viņa arī starp vīriem apliecinājusi, ka nav ‘ar pliku roku ņemama’, turklāt pērn izcīnīja otro vietu dāmu Eiropas drifta seriāla „Queen of Europe” posmā Ungarijā.

Kamēr karaliene Kristena šogad iepauzē, drifta karalistes troņa pakājē rotaļas uzsākusi princesīte Sabīne.

Par princesīti viņu nosaukt atļāvāmies mēs – „AutoMedia.lv”, jo sarunā ar jauno drifteri atklājām lielu vēlmi sasniegt vismaz pieredzējušākās Kristenas (tātad – karalienes) līmeni. Pati 23 gadus vecā Sabīne neslēpj, ka, līdztekus agri dzimušai kaislei pret klasiskās piedziņas mašīnu vadīšanas kaifu, arī Kristīnes piemērs viņu iedrošinājis pievērsties driftam kā sporta veidam. Sākts ir no pašas apakšas – ar dalību Latvijas Drifta kausa izcīņas Street jeb sērijveida ielas mašīnu klasē. Jūnija vidū, sērijas 3.posmā Biķernieku trasē Sabīnei izdevās tikt pie pirmajiem 0,5 ieskaites punktiem. Kā veiksies turpmāk, vai princesīte izaugs par īstu princesi? Vērosim…

20_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Ieguvusi tiesības vadīt automobili uzreiz pēc 18.-tās dzimšanas dienas, meitene gandrīz vienlaikus tikusi arī pie sava pirmā automobiļa. Iespējams, ka tieši driftam pagalam netipiskais „Mercedes-Benz E320” ar automātisko pārnesumkārbu un 3,2 litru dīzeļdzinēju bijis sava veida ‘likteņa pirksts’. Tieši ar šo auto Sabīne izjuta pakaļpiedziņas auto pirmās sānslīdes un sāka sajust to garšu, bet drifts viņai, kā jau daudziem jauniem skuķiem, patika jau kopš pusaudzes gadiem.

Limuzīnīgais E320 šai pasaulē neiederējās. Lai sakrātu naudu driftam piemērotākam spēkratam (viņa zinājusi, ka grib tikai un vienīgi „BMW”), Sabīne vēl pavisam jauniņa aizbrauca strādāt uz Angliju. Atgriezusies, pēc četriem meklēšanā pavadītiem mēnešiem, 2011.gada 23.decembrī, gluži kā Ziemassvētku dāvanu princesīte ieguva kāroto –  tumši zaļu 1992.gada „BMW E36” kupeju ar divu litru dzinēju. Auto krāsai patiesībā nebija nozīmes, arī salona iekārtojumam nē, atklāj Sabīne. Galvenais, ka izdevies atrast mašīnu, kas, par spīti cienījamai gadu nastai, bijusi salīdzinoši labā tehniskā stāvoklī.

19_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Ar vienkāršu, jaunai autovadītājai piedienošu uzmanīgu braukšanu Sabīnei šķitis daudz par maz. Kūsājošā enerģija lauzusies uz āru gan lielveikalu stāvvietās, gan vēlāk arī nelegālajos dragreisos, bet ar driftu kā sportu viņa aizsākusi nodarboties tikai pērn. Pēc tam, kad pieredzējušākā driftera Regnāra Mozgas mašīnā pirmo reizi izmēģināja braukšanu īstā trasē.

Noruna Regnāra un Sabīnes starpā toreiz bijusi pavisam vienkārša: „Ja es izmēģināšu un man sanāks, tad šai lietai ķeršos klāt nopietnāk.  Ja nē, tad atmetīšu ar roku!” Kā nu toreiz bija ar to sanākšanu, lai paliek Sabīnes ziņā, bet gūtās emocijas viņa vairs nespējusi aizmirst un tā sācies ceļš uz sportu.

15_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Pirmās īstās sacensības Sabīne aizvadīja tikai šī gada 1.jūnijā, kad debitēja Latvijas Drifta kausā. Nepilnu divu mēnešu laikā bagāžā jau pieci ‘mači’, tostarp Lietuvā.  „Visvairāk man patīk piedalīties Lietuvā rīkotajās sacensībās, jo tur ir ļoti patīkama sagaidīšana un atmosfēra. Tā jūtos varbūt arī tāpēc, ka Lietuvā nav nevienas meitenes, kas driftē. Laikam tāpēc leiši ir ļoti priecīgi, ka es braucu pie viņiem uz sacensībām,” stāsta jaunā driftere.

Iecienītākās treniņu trases, kur var pavērot Sabīni darbībā arī ārpus sacensībām, ir pazīstamā drifteru mājvieta „Biķernieku” trase un Jelgavā esošā trase „Rullītis”. „Man nav nekādu treneru, mācos un daru visu pati. Ik pa laikam gan saņemu vērtīgus padomus no puišiem, kas nodarbojas ar driftu, un par to pateicos viņiem!” piebilst Sabīne.

3_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Nupat Sabīnes Mazulīte (tā E36 iesaukusi pati driftere) autodarbnīcā „Torpedo” ieguvusi ‘jaunu elpu’. Ar gadiem rūsa bija krietni pabojājusi virsbūvi un šis tas, atbilstoši Street klases tehniskajiem noteikumiem, ticis uzlabots arī vizuāli uzreiz nemanāmajā auto daļā. Uzlabojumi skāruši reduktoru, atļautās izmaņas buksēm un amortizatoriem, ērtākai stūrēšanai, uzlikta arī OMP stūre. Jau aptuveni pirms gada Mazulīte atvadījās no oriģinālā dzinēja, jo Sabīnei prasījās kaut ko jaudīgāku – divu litru dzinējs tika aizstāts ar 2,8 litru agregātu, kurš spēj attīstīt 193 zirgspēkus.

Auto ieguvis arī hidraulisko stāvbremzi, kas ir būtiska laba drifta auto sastāvdaļa. Tiesa, tā kā Sabīne pagaidām startē Street  klasē, sacensībās to izmantot vēl nedrīkstēs, bet treniņos slidināties varēs uz nebēdu.

10_Sabine_drift_BMW-E36_2014julijs

Pēc remonta pirmajā izbraucienā pa Rīgas ielām, kas bija atvēlēts arī „AutoMedia.lv” fotosesijai, nu spilgtā Mazulīte pievilināja ne vienu vien ziņkāru skatienu.

Piebildīsim, ka Sabīne ir ne tikai drifta mīļotāja, bet brauc arī ar moci, strādā un atrod laiku apmeklēt koledžu. Viņa ir viena no ‘trakajām’ meitenēm, kura, dažkārt grēkojot, drifta prasmes izpauž arī Rīgas ielās, tādējādi gan jau tracinot miermīlīgos braucējus. Jaunā driftere atzīst, ka ir nedaudz atkarīga no adrenalīna, ko dod ātra braukšana. „Tad visas citas lietas, ieskaitot ikdienas sīkas nebūšanas, aizmirstas. Drifts un moči – fantastika, tas ir mans!” viņa smejoties saka.